הודו: 17 גברים אנסו במשך חודשים ילדה בת 11

הגברים עבדו במתחם הדירות שבו התגוררה הילדה עם הוריה. הם סיממו אותה, קשרו אותה, הכריחו אותה לצפות בסרטי פורנו ואז אנסו אותה. הם תיעדו את מעשיהם ולאחר מכן איימו לפרסם את התמונות אם תתלונן

לוגו ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס

הודו התעוררה השבוע פעם נוספת לכותרות קשות על אונס של ילדות. בתחילת השבוע דווח כי במשך חודשים אנסה קבוצת גברים ילדה בת 11. במתחם הדירות המגודר בצ'נאי שבהודו, שם התגוררה הילדה עם הוריה, היא סוממה על ידי הגברים שנתנו לה משקאות קלים וצילמו את עצמם אונסים אותה, מנופפים בסכינים ומאיימים לפרסם את הסרטונים אם היא תספר על כך למשפחתה.

לפי המשטרה, החשודים לא היו זרים לדיירי המתחם, הם עבדו במקום במגוון משרות ודאגו להפעיל עבורם את המעליות או להביא גלוני מים לדירותיהם. ביום שני דווח לראשונה כי הרשויות בצ'נאי שבדרום מזרח הודו עצרו 17 גברים בחשד שאנסו והטרידו מינית את הילדה במשך תקופה של שבעה חודשים. לאחר הדיווח פרצה סערה במתחם הדירות והתושבים סילקו משם את יתר העובדים. נשים התנדבו לאבטח את כניסת המתחם ורבים קראו לתלות את החשודים.

החשודים באונס מובאים לבית המשפט באוטובוס מאובטח, שלשוםצילום: P. RAVIKUMAR/רויטרס

מתחם המגורים בשכונת אוואנווארם מוקף בשכונות עוני ויש בו מאות דירות. הגברים, בני 23 עד 66, עבדו במקום כעובדי קבלן והחלו לאנוס את הילדה מחודש ינואר בדירות ריקות. שם הם סיממו אותה, קשרו חגורה לצווארה, הכריחו אותה לצפות בסרטי פורנו ואז אנסו אותה. במשך חודשים נמנעה הילדה לספר מה עובר עליה בפני הוריה, שחשבו שהיא משחקת בחוץ.

בשבוע שעבר אחותה של הילדה הבחינה בסימנים על גופה, ועירבה את המשטרה. המשטרה עצרה את העובדים המעורבים בבניין, בהם מפעיל המעליות, שעל פי החשד היה זה שיזם את התקיפות ועודד את האחרים להצטרף.

הפגנה בניו דלהי במחאה על אונס ילדה בת שמונה במדינה, באפרילצילום: AFP

בטלוויזיה ההודית עיטרו את מהדורות החדשות באנרים עם כותרת שכינו את הפרשה "הזוועה של צ'נאי". "הסיפור הזה זעזע אותי עד לשד עצמותיי", כתבה העיתונאית ההודית רוהיני סינג' בטוויטר. "קהילה שלמה התאחדה כדי לאנוס ילדה. קשה לי לאמוד את עומק הזוועה של המעשה הזה".

בשנה האחרונה נפוצו בהודו סיפורים קשים ומזעזעים על מעשים אכזריים נגד ילדות קטנות בהודו. בינואר נחטפה ילדה מוסלמית בת שמונה מביתה, ננעלה במקדש הינדי ונאנסה על ידי קבוצה של גברים בטרם הוכתה על ידם למוות. במאי הוצתה למוות נערה ממרכז הודו אחרי שהוריה התלוננו בפני מועצת הכפר כי גברים מהאזור אנסו את בתם. בחודש שעבר נאנסה ילדה אחרת בת שבע על ידי שני גברים שלאחר מכן שיספו את גרונה והשאירו אותה לדמם למוות.

מחקר שנערך בחודש שעבר על ידי קרן רויטרס תומסון הציב את הודו כמדינה המסוכנת ביותר בעולם לנשים, לפני מדינות אחרות בהן מתחוללות מלחמות קשות כמו אפגניסטאן וסוריה. לפי מנהל רישום הפשעים הלאומי במדינה, בהודו מתרחש אונס מדי 20 דקות לפחות.

בכירים בהודו עדיין לא יודעים מה לעשות. הממשלה בראשותו של נרנדרה מודי אישרה באפריל להגדיל את עונשי המאסר לאנסים ואישרה צו להטלת עונש מוות על אנסי ילדים מתחת לגיל 12. אולם לא ברור אם לחוק תהיה יותר מדי השפעה. מערכת המשפט בהודו עמוסה בתיקים שאורכים זמן רב, ופשעים רבים נגד נערות וילדות שזעזעו את הודו השנה ירדו כבר מזמן מהכותרות. ישנם גם רבים שמבקרים את הסיקור התקשורתי-תחרותי במדינה סביב אלימות מינית ותהו אם המספרים באמת גרועים יותר מחלקים אחרים בעולם.

אחרי פרסום המחקר של קרן רויטרס תומסון טען הכלכלן ההודי שיילנדרה ראג' מהטה כי מספר מעשי האונס בהודו נמוך מאלה שבכמה מדינות מפותחות והוסיף כי המבקרים אשמים בהפצת נראטיבים מפוברקים המנוגדים לחלוטין לעובדות בשטח.

הדיווח על פשע בהודו עשוי להיות לעתים מסכן חיים. מצד אחד, בכפרים נידחים לא תמיד ישנה אכיפה של ספר החוקים, שמוחלף לרוב במועצת זקני הכפר המסורתית שמטילה עונשים משלה. מצד שני יותר ויותר הודים רוכשים סמארטפונים ומפיצים שמועות ברשתות החברתיות, כמו בוואטסאפ, שמובילות למעשי אלימות קשים. בחודשים האחרונים נרצחו עשרות בני אדם בידי המון שהאשים אותם לשווא בחטיפת ילדים קטנים. המעשים האלה גרמו לבית המשפט העליון לקרוא לממשלה להעביר חוק נגד מעשי לינץ' שמטרתו לעצור את שטף ההודעות והסרטונים ברשתות החברתיות שיכול לגרום לפגיעה קשה באנשים.

כתבו: קאי שולץ' וסוהסיני ראג'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ