קואלה שלומיאלית במיוחד שובה את לבה של אוסטרליה כולה, והיא תשבה גם את שלכם

הקואלה הסקרנית שירבבה את ראשה מבעד לסורגי גדר בדרום המדינה, ונתקעה. אחרי שהגיעו המחלצים, הם זיהו את החיה מפעמים קודמות שנזקקה לחילוץ, וסיפורה הפך לויראלי

הארץ
הארץ

לחתולים, כך לפי האמרה המפורסמת, יש תשע נשמות. באוסטרליה החלו לאחרונה לתהות כמה נשמות יש לקואלות, לאחר היוודע סיפורו של קואלה אחד, שהצליח להכנס לכמה צרות וחולץ פעם אחר פעם.

בתקרית האחרונה, נקראו אנשי צוות החילוץ מארגון Fauna Rescue of South Australia לתחנת כוח בדרום אוסטרליה כדי לחלץ את הקואלה מהסורגים של המבנה. הקואלה, זכר די מבוגר על פי ההערכות, שירבב את ראשו מבין הסורגים ונלכד, ולא הבין כיצד לחלץ את עצמו.

"זה נראה כאילו הוא זחל מתחת לגדר והתרומם מוקדם מדי", סיפרה אחת המחלצות, סאלי סלווד, ל-Adelaide Now, "אבל הוא לא חשב, כנראה, פשוט להשכב בחזרה". סלווד ציינה שהקואלה נראה רגוע למדי ואפילו נדמה היה שהוא מזהה את מחלציו מפעמים קודמות בהן חולץ.

ב"האפינגטון פוסט" פירטו את קורותיו של הקואלה השלומיאלית: בינואר 2016 נקראו אנשי צוות החילוץ לסייע לחיה הקטנה כשנמצא שוכב בתחתית עץ ולא הגיב לסביבתו. החילוץ הזה, שלאחריו שהה הקואלה באשפוז במשך שבוע, כנראה השאיר אותו עם טעם של עוד, ובסוף אותה השנה הוא נפגע על ידי מכונית ונלקח לאותו מרכז חירום לחיות. במרכז חשבו שאולי השתפר מזלו מאז תאונת הדרכים, עד שקיבלו את הטלפון שבישר להם על הצורך בחילוצו מהגדר. 

חוסר המזל של הקואלה, שהתפרש בקרב רבים כרצון למשוך תשומת לב, עורר כמובן סערה קטנה ברשתות החברתיות. פניו של היצור הקטן, וחוסר האונים המשעשע שהפגין, נגע ללבם של רבים. אחרים דווקא טענו שהוא נראה די מרוצה מעצמו.

תגובות