לפחות עשרה הרוגים ברעידת אדמה בעוצמה 6.4 באינדונזיה

לפי סוכנות החירום במדינה, עוד 40 בני אדם נפצעו. הרעש אירע באי לומבוק בשעות הבוקר המוקדמות כשתושבים רבים עדיין ישנו, ויש חשש לנזק רב בכפרים

רויטרס
ד-פ-א
טיפול בפצועים, הלילה
טיפול בפצועים, הלילהצילום: ANTARA FOTO/רויטרס
רויטרס
ד-פ-א

לפחות עשרה בני אדם נהרגו ברעידת אדמה בעוצמה 6.4 שהיכתה הלילה (ראשון) באי לומבוק שבאינדונזיה ועוד 40 נפצעו. כך הודיעה סוכנות החירום של המדינה. הקורבנות שהו בצפון האי ומזרחו, שנחשבים לאזורים האהודים על תיירים זרים.  

דובר הסוכנות סוטופו פורוו נוגרוהו אמר כי חלק מההרוגים נפגעו מנפילת לוחות בטון. "זו היתה רעידה חזקה מאוד", תיאר מושל המחוז, זאינול מג'די, "אנחנו מתמקדים כעת בפינוי וחילוץ". מתמונות שפרסמה הסוכנות נראה כי נגרם נזק לבתים וכן לכניסה לפארק לאומי. 

מוקד הרעש

הרעש אירע בשעות הבוקר המוקדמות, כשרבים מהתושבים עדיין ישנו. "קפצנו מהמיטה שלנו וניסינו למנוע פגיעת ראש", תיאר ז'אן-פול ולקרט שהתעורר מרעידת האדמה בבית המלון שבו שהה, "הבריכה נראתה כמו ים סוער". לדבריו, בבית המלון לא נראה כי יש נזק רב, אולם החשש הוא מנזק בכפרים. 

לפי המכון הגיאולוגי של ארצות הברית ה-USGS, מוקד רעידת האדמה היה כ-50 קילומטרים מהעיר מטרם שבצפון לומבוק. לאחריה, הורגשו 43 רעשי משנה, החזק בהם בעוצמה 5.7. הרעש הראשון הורגש גם באי באלי, אולם לא דווח על נפגעים בו. 

הרס מרעידת האדמה, הלילהצילום: SOCIAL MEDIA/רויטרס
הרס מרעידת האדמה, הלילהצילום: SOCIAL MEDIA/רויטרס

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ