האוסטרלים כורתים עצים והקואלות גוועות ברעב

לפי מחלצי בעלי חיים, התושבים החוששים משריפות מחסלים את בתי הגידול של חיות הכיס. מקלט חיות באי ריימונד דיווח על קליטת קואלה מורעבת מדי שבוע

לוגו רויטרס
רויטרס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
קואלות שמתו באי, בשבוע שעבר
קואלות שמתו באי, בשבוע שעברצילום: SOCIAL MEDIA/רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

מחלצי בעלי חיים באוסטרליה אומרים שהקואלות באי ריימונד מתות מרעב. הסיבה לכך היא שהתושבים כורתים עצים כדי למנוע שריפות וכך הורסים את בתי הגידול הטבעיים ואת מקורות המזון של בעלי החיים.

לדברי ונדי הנדריקסן, העובדת במקלט לשיקום חיות בר באי הסמוך לוויקטוריה, לפחות אחת לשבוע מגיעה אליהם קואלה מורעבת. "זה משפיע על קואלות בכל המדינה ולא רק בריימונד", הוסיפה, "אצלנו זה ברור בהרבה, כי יש רק מקלט אחד ואנחנו יכולים לאמוד את הבעיה באופן מקיף יותר".

האי ריימונד

באוסטליה מורגש כעת מזג אוויר יבש באופן קיצוני, אך תנאי הבצורת החריפים ביותר מתרחשים צפונית בהרבה לריימונד, באזור ניו סאות' ויילס. "שריפות יער, בעיקר באזור ויקטוריה היו נוראיות לקואלות", הסבירה פרופ' ולנטינה מלה מאוניברסיטת סידני. אולם הניסיון למנוע את השריפות מאיים על הקואלות, שניזונות בעיקר מעלי אקליפטוס.

הקואלות נחשבות למין פגיע בחוקי שימור הבר של אוסטרליה. על פי ההערכות, יש כ-90 אלף מהן בטבע. אולם קרן הקואלה האוסטרלית מעריכה שמספרן נמוך בהרבה ומגיע ל-43 אלף בלבד.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ