ראש ממשלת ניו זילנד מתאימה את מעונה הרשמי למגורי תינוקת - עם רהיטים יד 2

ג'סינדה ארדרן נחתה בבירה ולינגטון עם בן זוגה ובתם ניב, ושבה לנהל את ענייני המדינה לאחר חופשת לידה בת שישה שבועות. על מעון ראש הממשלה אמרה: "זהו בית ישן, אבל בית חם מאוד"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדרן, בן זוגה גייפורד ובתם ניב בביתם באוקלנד, בתחילת החודש
ארדרן, בן זוגה גייפורד ובתם ניב בביתם באוקלנד, בתחילת החודשצילום: AFP

ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, שבה בסוף השבוע לעיר הבירה עם סיום חופשת הלידה שלה וחזרתה לניהול ענייני המדינה. ארדרן נחתה ביום שבת בנמל התעופה בוולינגטון עם בן זוגה קלארק גייפורד ובתם ניב, והם התקבלו בטרמינל בקריאות עידוד מצד כמה אנשים ובשירה מאולתרת של מקהלת בית ספר.

ארדרן סיפרה בקצרה לכתבים שמשפחתה תעביר את הימים הקרובים בהכנת מעון ראש הממשלה הרשמי למגורי תינוקת. "אני מניחה שזו הפעם הראשונה שיש שם תינוק קטן. אנחנו נעביר את כל הרהיטים יד שנייה שחברינו העבירו לנו בשביל ניב", אמרה ארדרן. "זהו בית ישן, אבל בית חם מאוד".

ארדרן בישיבת קבינט בוולינגטון, היוםצילום: AFP

בשעה שראש הממשלה שוחחה עם התקשורת, תלמידים מבית ספר בעיר נלסון, שהמתינו לטיסתם לפסטיבל מוזיקה במלבורן, החלו לשיר ולאחר מכן הצטלמו ביחד עם ארדרן. "עמדנו לבצע כמה שירים, אבל אז ראינו את ראש הממשלה כאן", אמר ראש מקהלת בית הספר, ניג'ל וויקס.

ארדרן התראיינה השבוע לכלי תקשורת בניו זילנד לראשונה מאז לידת בתה בחודש יוני. היא חלקה שבחים לבן זוגה ואמרה שהתברכה בכך שהוא מוכן לקחת כעת את התפקיד של אב במשרה מלאה ולטפל בבתם ניב. שמה המלא של התינוקת הוא ניב טה-ארוהה ארדרן גייפורד.

ארדרן ובן זוגה, מנחה טלוויזיה, מנסים לשמור על איזון בין השמירה על פרטיות בתם לבין פרסום חיי המשפחה שלהם בפני הציבור הרחב.

בשעה שבן זוגה ובתה יתאקלמו בשבועות הקרובים במעון ראש הממשלה, ארדרן תחזור לניהול המדינה והיא עשתה זאת כבר היום (שני) עם השתתפותה בישיבת קבינט בוולינגטון.

במהלך ששת השבועות שבהן נעדרה, שמרה ממשלת ניו זילנד על יציבות יחסית. עם זאת, עם שובה לעבודה תצטרך ארדרן להתמודד עם כמה בעיות – האמון העסקי בשפל של עשר שנים, האחיות שובתות והיחסים עם אוסטרליה מתוחים סביב סוגיית גירוש מהגרים. לראש הממשלה גם אין יותר מדי ימי חסד לאור העובדה שמושב הפרלמנט נפתח השבוע, עם פוליטיקאים מהאופוזיציה שמחכים לתקוף את ארדרן על מדיניות ממשלתה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ