הנזיר עם מטוס פרטי ותיק לואי ויטון נידון ל-144 שנות מאסר בתאילנד

ווירפול סוקפול, שנודע באורח חיים ראוותני, הורשע בשחיתות. ביהמ"ש: הוא גייס כסף לבניית פסל בודהה ושיפוצים במקדש, אך במקום זאת קנה מכוניות יוקרה. בקרוב גם יעמוד לדין בגין אונס קטינה

רויטרס
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
אי-פי

בית משפט בתאילנד גזר היום (חמישי) 144 שנות מאסר על נזיר בודהיסטי לשעבר שנודע באורח חיים ראוותני בגין שחיתות ענק.

ווירפול סוקפול הופיע ב-2013 בסרטון ביוטיוב שבו נראה יושב במטוס סילון פרטי, לובש שמלת נזירים אדומה, חובש משקפי טייסים ומחזיק בערימת מזומנים ולצדו תיק לואי ויטון. הוא הורשע בהונאה, בהלבנת הון ובפשעי מחשב, ועומדים נגדו גם אישומים בגין אונס וחטיפת קטינה שעליהם יעמוד למשפט נפרד באוקטובר.

ווירפול סוקפול בבית המשפט, היוםצילום: STRINGER/רויטרס
הנזיר לשעבר ווירפול סוקפול במשרד התובע בבנגקוק, בשנה שעברהצילום: Sakchai Lalit/אי־פי

ווירפול גורש ב-2013 מהמנזר שבו שירת לאחר פרסום סרטון הווידאו שלו ממטוס הסילון הפרטי. הוא ברח לארה"ב ובשנה שעברה הוסגר על ידי לתאילנד.

בית המשפט הפלילי בבנגקוק קבע שהנזיר לשעבר גייס במרמה כספי תרומות רבים דרך הרשת עבור בניית פסל בודהה גדול ושיפוצים במקדש, אך במקום זאת הוציא את הכסף על מכוניות ומוצרי מותרות. אף שנגזרו עליו 114 שנות מאסר, הוא ירצה 20 שנות מאסר בלבד – העונש המרבי לאדם שמורשע בסעיפים רבים באותו כתב אישום.

"הוא ביצע הונאה כשטען שיש לו כוח מיוחד לפתות אנשים וגם קנה מכוניות יוקרה רבות, דבר שנחשב להלבנת כספים", אמר גורם בבית המשפט הפלילי בבנגקוק לסוכנות הידיעות רויטרס. "בית המשפט מצא אותו אשם בעבירות רבות שבסיכומן נגזרו עליו 114 שנות מאסר, מה שאומר שהוא ירצה 20 שנה בכלא", אמר הגורם.

הנזיר הבודהיסטי במטוס הסילון הפרטי

סיפורו של וירפול הוא אחד משורה של שערוריות מין וכספים שטלטלו בשנים האחרונות את הממסד הבודהיסטי, והובילו לקריאות לבצע רפורמות במוסדות הדת.

הממשל הצבאי בתאילנד שעלה לשלטון ב-2014 עושה מאמצים לטהר את השחיתות בקרב הממסד הבודהיסטי, ועצר נזירים שהיו מעורבים בשערוריות שחיתות. כמו כן,      הממשל יזם חוק שמצמצם את ההשפעה של המועצה הבודהיסטית העליונה של הסנגהא – המבנה העליון בהיררכיה הדתית האחראי על מוסד הנזירות כולו.

תגיות:

תגובות