לאוסטרלים מגיעה תמונה של המלכה אליזבת בחינם - והם דורשים אותה

מגזין VICE פרסם כתבה על חוק שמעטים במדינה הכירו לפני כן - הם זכאים לשלוח הודעה לנציגיהם בפרלמנט ולבקש דיוקן בחינם. חברי פרלמנט הוצפו בבקשות, וחלקן אולי רציניות

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המלכה אליזבת, ב-2017
המלכה אליזבת, ב-2017צילום: YUI MOK/אי־אף־פי

עשרות אוסטרלים הגישו השבוע בקשות לנציגיהם בפרלמנט לקבל דיוקן של המלכה אליזבת בחינם. חוק לא מוכר שהועבר ב-1990 קובע כי הנציגים בפרלמנט זכאים לבקש תקציב מיוחד על מנת לחלק לאזרחים דיוקנאות של המלכה וחומרים מודפסים של הסמלים הלאומיים לפי בקשה.

הציבור הרחב באוסטרליה התוודע לחוק רק לאחר שמגזין VICE פרסם עליו כתבה בשבוע שעבר. "לפני שהסיפור פורסם, לא קיבלתי אפילו בקשה אחת לדיוקן של הוד מעלתה", אמר טים ווטס, חבר פרלמנט מטעם הלייבור המייצג מחוזות במלבורן. ביממה האחרונה בלבד, אמר ווטס, קיבל קרוב ל-50 בקשות. "אני חושב ש-99% מהן היו לחלוטין בצחוק".

ב-1999 הצביעו באוסטרליה שלא לזנוח את הגדרת המונרכיה של המדינה. בסקרים בשנים האחרונות, כ-50% מהמצביעים עדיין תומכים בהפיכה לרפובליקה ובזניחת המלכה, אך נראה לא סביר שהדבר יעלה להצבעה חוקית בעתיד הקרוב - ובטח שלא בזמן כהונתה של אליזבת.

על פי ספרון הנחיות לחברי פרלמנט ולסנאטורים באוסטליה, אפשר לבקש גם דיוקן של המלכה יחד בן זוגה, הנסיך פיליפ, הקלטה של ההמנון הלאומי וספרונים על הדגלים ועל הסמלים הלאומיים של אוסטרליה. כל מה שצריך לעשות זה לשלוח בקשה במייל.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ