725 אלף בני אדם נעקרו מבתיהם בגלל השטפונות בקראלה; חשש מהתפרצות מחלות במחנות

למרות שהיום חלה הקלה בגשמים העזים, התושבים במדינת קראלה שבדרום-מערב הודו עדיין לא יכולים לחזור לבתיהם. אלפים עדיין מחכים לחילוץ בכפרים מנותקים, בלי מים נקיים ומזון

רויטרס
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתנדב מעביר מזון למשפחה שלכודה בביתה בקראלה, היום
מתנדב מעביר מזון למשפחה שלכודה בביתה בקראלה, היוםצילום: Aijaz Rahi/אי־פי

הגשמים העזים במדינת קראלה שבהודו נחלשו היום (ראשון) סוף סוף, וכעת עולה החשש בקרב כ-725 אלף העקורים מהתפשטות של מחלות במחנות הזמניים שהוקמו. שיא עונת המונסונים בקראלה, שבדרום-מערב המדינה, גרם לשטפונות הקשים ביותר באזור במאה השנים האחרונות.

כ-200 בני אדם נהרגו בשטפונות ואלפים אחרים נותרו מבודדים בכפרים קטנים, שנותקו על ידי כמויות המים הגדולות משאר האוכלוסייה. צבא הודו משתמש במסוקים ובספינות כדי להגיע לאזורים המבודדים ולחלץ משם את התושבים, שחלקם מחכים על גגות ללא מים נקיים או מזון. עם זאת, כלי התקשורת באזור מדווחים כי גובה המים ירד היום גם באזורים המנותקים.

דיווח מהשטפונות בקראלה

ממשלת הודו הקימה 5,645 מחנות זמניים לעקורים, אליהם הצטרפו כ-25 אלף בני אדם בארבעת הימים האחרונים בלבד. הרשויות הודיעו כי בנתיים אותרו שלושה מקרים של אבעבועות רוח באחד המחנות. אניל וואסודבן, האחראי על ניהול אסונות במשרד הבריאות בקראלה, אמר כי הם מוכנים להתמודד עם התפרצות מחלות במחנות.

עונת המונסון, הנמשכת מיוני ועד ספטמבר, גורמת לעיתים קרובות לשטפונות בקראלה, אך השנה הגשמים העזים שינו את התמונה לרעה. בין השאר, מערכת התחבורה בקראלה הושבתה לחלוטין ונזק רב נגרם לכבישים, לפסי רכבת ולמסלולי המראה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ