לוגו רויטרס
רויטרס

שר החוץ של פקיסטאן, שאה מחמוד קורשי, התלונן אתמול (שלישי) בפני עמיתו ההולנדי על תחרות קריקטורות אנטי-איסלאמית שמתכוננת להתקיים בהולנד. "מעשים מסוג זה מפיצים שנאה וחוסר סובלנות", אמר השר הפקיסטאני על התערוכה שאותם יוזם חירט וילדרס, חבר הפרלמנט מהימין הקיצוני, ובה יוצגו קריקטורות של הנביא מוחמד.

בהודעה שפרסם משרד החוץ הפקיסטאני נמסר שקורשי אמר שהאירוע המתוכנן בהמשך השנה יפגע ברגשות מוסלמים ברחבי העולם, והוסיף שיעלה את הנושא בפני מנהיגים בעולם. "העלינו את הסוגיה בכמה רמות", אמר שר החוץ הפקיסטאני. "יצרנו קשר עם האו"ם. יצרנו קשר עם האיחוד האירופי".

וילדס בהאג, בשנה שעברהצילום: בלומברג

הבית התחתון בפרלמנט הפקיסטאני גינה ביום שני את התחרות המתוכננת בהולנד. ראש הממשלה החדש אימרן חאן אמר: "הם לא מבינים כמה הם פוגעים בנו כשהם עושים דברים מסוג זה".

המפלגה האיסלאמיסטית הקיצונית במדינה, מפלגת תחריק אל-לבאיק, תקיים היום צעדת מחאה נגד תחרות הקריקטורות. המפגינים צפויים לצעוד מהעיר לאהור שבמזרח המדינה לבירה איסלאמבאד.

וילדרס, ראש מפלגת החירות, מתכנן להציג את הקריקטורות על קירות חדר הסיעה של מפלגתו בפרלמנט. לדבריו, הוא קיבל "מאות" יצירות.

ראש ממשלת הולנד מארק רוטה הבהיר בשבוע שעבר שתערוכת הקריקטורות של הנביא מוחמד איננה יוזמה ממשלתית. "התחרות הזאת איננה דבר שהייתי עושה", הוא אמר.

במהלך השנים חולל וילדרס לא מעט שערוריות בארצו, בייחוד בשל התבטאויות השנויות במחלוקת נגד מהגרים ומוסלמים וכן מדיניות מפלגתו לדה־איסלאמיזציה של הולנד — שכוללת בין השאר סגירת מסגדים, איסור על מכירת הקוראן וחסימה הרמטית של הגבולות למהגרים ממדינות עם רוב מוסלמי.

בעבר, פרסום קריקטורות של הנביא מוחמד עורר זעם גדול בעולם המוסלמי. בינואר 2015 נרצחו 13 בני אדם בפיגוע של דאעש במערכת העיתון הסאטירי שארלי הבדו בפריז, בעקבות קריקטורות הלועגות לנביא מוחמד שהתפרסמו במגזין בעבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ