בן 19 מאינדונזיה שרד 49 ימים על מלכודת דגים צפה בלב האוקיינוס

הצעיר חולץ בעזרת ספינה שנשאה את דגל פנמה, סמוך לחופי גואם. לפניה שטו לא פחות מעשר ספינות סמוך לצעיר, שנסחף לעומק האוקיינוס בשל רוחות עזות, אך אף אחת מהן לא עצרה או ראתה אותו

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלכודת הדגים ממנה חולץ הצעיר האינדונזי
מלכודת הדגים ממנה חולץ הצעיר האינדונזיצילום: INDONESIAN CONSULATE GENERAL IN

צעיר אינדונזי בן 19 שרד 49 ימים בלב ים אחרי שנסחף על מלכודת דגים צפה שעליה עבד. הוא חולץ בריא ושלם אחרי שנתקל בספינה שנשאה את דגל פנמה סמוך לחופי גואם.

הצעיר, אלדי נובל אדילנג מהאי סולאווסי, עבד זה שלוש שנים על מלכודת הדגים המכונה רומפונג, וממוקמת 125 ק"מ בלב הים. הוא היה אחראי להדליק את הפנסים על המלכודת על מנת למשוך אליה את הדגים. מדי שבוע היה מגיע עובד נוסף כדי לאסוף את הדגים שנלכדו וכדי להעביר לאדילנג אספקה טרייה של מזון, מים ודלק.

רגעי חילוץ הצעיר מהמלכודת הצפה

המלכודת הצפה, אחת מבין 50 שנמצאת בבעלות החברה שבה עבד אדילנג ומפוזרות ברחבי הים סמוך למנדו, היתה מעוגנת לקרקעית הים באמצעות חבל. אבל בחודש יולי נשבו רוחות עזות שגרמו לה להתנתק מהעוגן ושלחו את אדילנג לעומק האוקיינוס.

בידי הצעיר נותרו מעט מאוד מזון ומים, שהספיקו לו רק לכמה ימים, והוא שרד בעזרת דיג והבערת עצים שהרכיבו את המלכודת כדי לבשל את הדגים. כשנגמרו מי השתייה, הוא שתה מי ים, ובניסיון לצמצם את רמת המליחות בהם הוא ספג את בגדיו במים ואז סחט אותם לפיו.

לפי הקונסוליה האינדונזית באוסקה שביפן, עשר ספינות לפחות שטו סמוך לצעיר הלכוד, אך רק ספינה אחת חילצה אותו מהמים ב-31 באוגוסט, יותר מחודש וחצי אחרי שנסחף. "הוא סיפר שכל פעם שראה ספינה גדולה הוא קיווה שיחלצו אותו, אבל למרות שעשר ספינות שטו סמוך אליו, אף אחת מהן לא עצרה או ראתה את אלדי", אמר פאג'ר פירדאוס, דיפלומט אינדונזי מהקונסוליה באוסקה שקלטה את הצעיר לאחר שחולץ.

כשהתראיין לאתר חדשות מקומי במנדו, סיפר אדילנג כי הוא חשב שהוא הולך למות. בשלב מסוים הוא חשב אפילו להתאבד ולקפוץ למי האוקיינוס, אולם נזכר בהוריו שייעצו לו להתפלל כשהוא נמצא במצוקה, ולכן הסתייע בספר תנ"ך שנשא עמו על המלכודת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ