לאט, אבל בטוח: צב בסכנת הכחדה שנגנב מגן חיות באוסטרליה נמצא לאחר 7 שנים

הצב היה אחד משניים שנגנבו יחד, והמשטרה מבקשת עזרה באיתור חברו. גן החיות שממנו נגנבו ספג ביקורת על האבטחה שלו לאחר שבשבוע שעבר נגנבה סוריקטה ואותרה למחרת על ידי המשטרה

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
צב קרינתי ממדגסקר
צב קרינתי ממדגסקרצילום: GUERRIER A / HorizonFeatures / L
לוגו גרדיאן
גרדיאן

המשטרה באוסטרליה המערבית מצאה בתחילת החודש צב בסכנת הכחדה שנעלם מגן החיות של פרת' לפני שבע שנים. המשטרה מצאה את הצב בדירה בעיר גיראווין שנערך בה חיפוש בנסיבות שלא קשורות לצבים.

הצב, צב קרינתי ממדגסקר, הוא אחד משניים שנגנבו ב-2011. "הסברה היא שהצב השני נלקח מהבית בגיראווין ביום שבו הגיעה המשטרה, וישנו חשש לשלום הצב", נמסר מהמשטרה. המשטרה ביקשה מהציבור כי מי שמחזיק במידע על הצב השני יפנה אליה.

גן החיות בפרת' ספג ביקורת קשה על מצב האבטחה שלו בעקבות סוריקטה שנגנבה בשבוע שעבר ונמצאה על ידי שוטרים בבית בפרבר מזרחי של העיר. גם הצבים הנעדרים לא היו המקרה האחרון שבו גנבו צב מדגסקרי מגן החיות - ב-2016 צב נלקח מהמתחם שלו ולאחר שלושה ימים הובא באופן אנונימי לתחנת משטרה בעיר. לדברי המשטרה, מי שהביא את הצב רכש אותו בלי לדעת שנגנב מגן חיות.

הצב הקרינתי הוא חיה מועדפת בעיני מבריחים, וצבים ממין זה ניצודו כמעט עד לכדי הכחדה במדגסקר. אוכלוסייתם הצטמצמה מ-6.5 מיליון לשלושה מיליון בחמש השנים האחרונות.

שר הסביבה של אוסטרליה המערבית סטיבן דוסון אמר שהוא שמח שהצב אותר, כיוון שקשה לטפל בחיה. "הסבירו לי שהם דורשים טיפול מתמיד, כך שהעובדה שנלקחו מגן החיות ושרדו במשך שבע שנים היא מדהימה", אמר דוסון, "אלו הן לא חיות מחמד, מדובר בחיות בסכנת הכחדה ואנחנו צריכים לטפל בהן".

דוסון אמר כי גן החיות בפרת' שיפר את האבטחה שלו לאחר גניבת הצבים ב-2011, והזיז את המתחם שלהם הרחק מהאזור הציבורי.

המשטרה פתחה בחקירה של גניבת הסוריקטה, ועצרה גבר בן 22 החשוד בגניבה ואשה בת 23 שקיבלה את החיה. בזמן שחקירת המשטרה ממשיכה, הסוריקטות הועברו למתחם אחר, רחוק מעין הציבור, כדי לאפשר לסוריקטה שנגנבה להיקלט מחדש בסביבתה וכדי להעריך את אבטחת המתחם לאחר התקרית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ