שוטרים בנמלי התעופה בהודו נדרשו להפסיק לחייך

לפי רשת BBC, ההוראה הגיעה על רקע החשש כי הבעות ידידותיות מצד השוטרים תגרום לתחושת ביטחון רופסת ותעודד פיגועים. ראשי הכוח אליו משתייכים השוטרים דרשו מהם להיראות "יותר דרוכים ופחות חברותיים"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים בנמל תעופה במומבאי, ב-2014
שוטרים בנמל תעופה במומבאי, ב-2014צילום: Bloomberg

שוטרים בנמלי התעופה של הודו התבקשו באחרונה להפסיק לחייך, או לחייך – אבל פחות. רשת BBC דיווחה כי ההוראה יוצאת הדופן הגיעה על רקע החשש כי הבעות שמחה בקרב השוטרים, עלולות להוביל לתפיסה ביטחונית רופסת ומרושלת ולאיומי טרור.

הכוח המרכזי לביטחון התעשייה, האמון גם על הבטיחות בתחום התעופה, דרש מעובדיו המוצבים בנמלי התעופה להיראות "יותר דרוך ופחות חברותי". לפי "אינדיאן אקספרס", הם יתבקשו לעבור ממדיניות של "חיוך רחב" למדיניות של "חיוך מספיק".

מאבטחים חמושים בכניסה לטרמינל 2 בנמל התעופה הבינלאומי גנדי בניו דלהי, בשנה שעברהצילום: בלומברג

בכירים במדינה סבורים כי "חברותיות יתר" מצד השוטרים מעמידה את נמלי התעופה בפני איום של התקפות טרור. ראש הכוח הביטחוני לביטחון התעשייה, רג'ש רנג'אן, ביקש לחזק את הטענות האלה ואמר כי פיגועי 11 בספטמבר בארה"ב אירעו בגלל "התבססות מוגזמת של מאפיינים ידידותיים לנוסעים".

לפי BBC, זו לא הפעם הראשונה ששוטרים הודים התבקשו לשפר את הסטנדרטים שלהם או לשנות את התנהגותם. ביולי התבקשו שוטרים במדינה קרנטקה להוריד במשקלם, או שיושעו מתפקידם. ב-2004 שוטרים במדינת מדהיה פרדש קיבלו כסף כדי לגדל שפם משום שמנהליהם סברו כי זה יגרום לאזרחים לחלוק להם יותר כבוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ