נא להדק חגורות ולהתפלל: חברות התעופה ביפן מתמודדות עם טייסים שיכורים

טייסים בחברת התעופה הלאומית של המדינה נכשלו במבחן לאיתור אלכוהול 19 פעמים מאז אוגוסט בשנה שעברה. בגופו של אחד מהם נמצאה כמות הגבוהה פי עשרה מהתקן הבריטי, 50 דקות לפי המראה

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של יפן איירליינס בשדה התעופה בטוקיו, השנה
מטוס של יפן איירליינס בשדה התעופה בטוקיו, השנהצילום: Issei Kato/רויטרס

טייסים בחברת התעופה הלאומית של יפן, Japan Airlines, נכשלו 19 פעמים במבחן לאיתור אלכוהול בדם מאז אוגוסט 2017. הדיווחים על תוצאות הבדיקה הפנימית של חברת התעופה מציפים את התקשורת ביפן זמן קצר לאחר ששערורייה נוספת הסעירה את המדינה: מעצרו של טייס משנה זמן קצר לפני טיסה, כשנמצאה בדמו כמות אלכוהול הגבוהה פי 20 מהכמות המותרת לנהיגה.

לפי מקור ב-Japan Airlines, תוצאות הבדיקות עיכבו את המראתן של 12 טיסות בתקופה שנבדקה. מספר הבדיקות החיוביות קפץ בשנה שעברה עקב מעבר למכשיר מדידה מדויק יותר, וכן בגלל שינוי התקנות שאפשרו לטייסים לבדוק אחד את השני. במקביל, חברת התעופה אסרה על טייסיה לצרוך אלכוהול ב-24 השעות שלפני טיסה, במקום 12 השעות שקבעה התקנה הקודמת.

דיווח על מעצרו של טייס המשנה

אחד הטייסים, קצוטושי ג'יצוקאווה, נעצר בנמל התעופה הית'רו שבלונדון בחודש שעבר כשבגופו 189 מ"ג אלכוהול לכל 100 מ"ל של דם - פי עשרה מהכמות המותרת לטייס על פי החוק הבריטי. ג'וצוקאווה נעצר כ-50 דקות לפני שהמריא לטוקיו. הוא הודה ששתה שני בקבוקי יין וחמש פחיות של בירה בשש שעות בלילה שלפני טיסתו.

בכלי התקשורת ביפן דווח כי סקר שנערך בקרב 25 חברות תעופה יפניות מצא ששמונה מהן לא דורשות מהטייסים לעבור בדיקת נשיפה לפני המראה. לפי הדיווחים, היקף הבעיה עשוי לגרום לשר התחבורה של יפן לקדם חוק שיחייב את הטייסים להיבדק לפני ההמראה, בדומה לחוקים הקיימים באיחוד האירופי ובארה"ב.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ