לוגו הארץ
הארץ

נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, קרא בעבר לאלוהים "טיפש" ואמר שאם יוכיחו שהוא קיים יתפטר מתפקידו - והוא ממשיך במלחמתו בכנסייה הקתולית. רשת CNN דיווחה היום (שלישי) כי במהלך נאום שנשא בתחילת השבוע בעיר דבאו סיטי, קרא דוטרטה לאזרחי ארצו שלא ללכת למיסות בכנסייה ובמקום זאת להתפלל בבית. הוראות הכנסייה, לטענתו, מנותקות והבישופים שלה מושחתים.

"אתם בונים חדר תפילה בבית שלכם ומתפללים שם. אתם לא צריכים ללכת לכנסייה כדי לשלם לאידיוטים האלה", אמר דוטרטה בטקס הנחת אבן פינה לפרויקט אספקת מים גדול שנערך בעיר שבראש העירייה שלה עמד לפני שנבחר לנשיא ב-2016.

"איך יכלו אנשים לפני 3,000 שנה לחזות או לצפות מה יקרה היום?", שאל הנשיא הפיליפיני וטען שהוראות הוותיקאן "ארכאיות". "האנשים באותה עת היו נוודים. מה הם יודעים על העולם היום? ואז אתם רוצים שאנשים יאמינו בתורה שלכם", אמר דוטרטה בהתייחסו לבישוף המקומי פבלו וירגיליו דיוויד, שתקף באחרונה את האשמות הנשיא לפיהן הבישופים גונבים ומבקשים תרומות.

דוטרטה גם האשים את הבישוף בסחר בלתי חוקים בסמים ואמר: "דיוויד, אתה מפוקפק. מדוע אתה משוטט בלילה? אני חושב שאתה מעורב בסמים". הבישוף מיהר להגיב לנשיא הפיליפיני וכתב בפוסט בפייסבוק הכחשה לטענותיו. "לא אדוני, אני לא מעורב בשום סוג של סמים, בין שחוקיים ובין שלא חוקיים. מעולם לא הייתי. אני רק עוזר לשקם אנשים מכורים לסמים", כתב איש הדת והוסיף עצה לנשיא ה"חולה": "אני נוטל ויטמינים רק בבוקר, ויטמינים שנמצאים בשייק פירות. אולי תרצה לנסות את זה. זה יעשה לך טוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ