לגור ליד החוף בעל החול הלבן בעולם נשמע נהדר, יש עם זה רק בעיה אחת

חוף היימס שבמדינת ניו סאות' ויילס באוסטרליה מוצף בעונת השיא באלפי מכוניות, אף שהוא יכול להכיל מאות בלבד. פקחי תנועה שהוצבו במקום מרחיקים מבקרים כדי למנוע תפוסת יתר

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

אלפי נהגים שהגיעו לחוף ים באוסטרליה שנודע ב"חול הלבן ביותר בעולם" הורחקו מהמקום על רקע מאמצי הרשויות ותושבים מקומיים להתמודד עם הפופולריות העצומה של המקום.

מועצת העיר שולהייבן שבמדינת ניו סאות' ויילס הציבה פקחי תנועה שתפקידם להכווין את המבקרים מחוץ לחוף היימס שבמפרץ ג'רוויס. תפוסת החנייה בחוף עומדת על 400 כלי רכב, אבל בעונת השיא מגיעות מדי יום למקום כ-5,000 מכוניות.

"אנחנו תופעת רשת חברתית", אמרה היום (ראשון) לויס ספארקס, חברת אגודת תושבי חוף היימס, בהתייחסה לעשרות אלפי התמונות שפורסמו באינטסטגרם תחת ההאשטאג "חוף היימס". "כולם רוצים לבוא ולראות את החול הלבן בחוף היימס".

בכפר שבו שוכן חוף הים הפופולרי יש נכסים להשכרה, דירות נופש, כמאה תושבים קבועים ודרך אחת צרה להגיע אליו ולצאת ממנו. לא פעם עלה החשש שבמקרה חירום יתקשו רכבי חילוץ והצלה להגיע לחוף הים דרך הכביש הצר, בייחוד בתקופות חג עמוסות.

"החופים ניזוקים משום שאנשים באים לכאן ואם הם לא משיגים מקום כלשהו ללון בו הם פשוט מקימים אוהלים על החופים בניגוד לחוק, ובעיית האשפה די מדאיגה", אמרה ספארקס. "אלה שמקימים מאהל על החוף מדליקים בדרך כלל מדורות על הדיונות, ואנחנו מוקפים בפארק לאומי".

"אנחנו רוצים שאנשים יבואו וייהנו מהכפר ומהחופים, אבל אנחנו מבקשים שהם יכבדו את הסביבה", אמרה תושבת המקום.

זוג שהקים אוהל בחוף היימס

מועצת העיר שולהייבן בחנה בשנה שעברה כמה פתרונות אפשריים לבעיות הטמונות בפופולריות הרבה של האזור. ספארקס סיפרה שהנבחרים המקומיים הביעו תמיכה די גדולה באפשרויות "רחוקות מהעין" כמו חניונים עם שבילי גישה להולכי רגל לחוף או הגבלת כלי רכב במקום בהתאם לשטח הפנוי. ויש לדבריה כאלה שתמכו בחניון בתשלום לזמן מוגבל. ספארקס הוסיפה שהסידורים האחרונים שנעשו במקום עבדו "בצורה די יעילה" כדי להבטיח חוויית ביקור בטוחה וטובה יותר בימים החמים שבהם מוצף החוף באלפי מכוניות. אחד מהם היה הגבלת כלי רכב. סידור אחר היה הפניית נהגים לחופים אחרים במפרץ ג'רוויס שבהם יש חול לבן.

"אנשים רבים באים לכאן כדי לשכור נכסים ורבים מהם טענו שבהשוואה לשנים עברו, הרבה יותר מסודר ושקט במקום", אמרה ספארקס והוסיפה שהאגודה שבה היא חברה תדון עם מועצת העיר בהוספת תשתיות, שירותים ציבוריים ומסלולים להולכי רגל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ