שרת לשעבר דקר 20 תלמידי בית ספר בסין

שלושה מהתלמידים שנדקרו בבייג'ין נמצאים במצב קשה. פשיעה אלימה נחשבת לנדירה בסין, אולם תקיפות נגד תלמידי בית ספר וגנים, בין היתר בסכין או גרזן, הפכו בשנים האחרונות לתופעה רווחת

ד-פ-א
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים מחוץ לגן ילדים שבו אשה תקפה ילדים בסכין בצ'ונגצ'ינג, ב-2018
צילום: CHINA STRINGER NETWORK/רוי�

גבר דקר היום (שלישי) 20 תלמידים בבית ספר יסודי בבייג'ין, שלושה מהם פצועים במצב קשה – כך דיווחו כלי תקשורת במדינה. הדוקר, ככל הנראה שרת לשעבר בבית הספר, נעצר.

המשטרה המקומית מסרה שהתקיפה אירעה בסביבות השעה 11:15 בבוקר (זמן מקומי) בבית הספר שואנשייפושיאו שברובע שיצ'נג. בכמה כלי תקשורת דווח שהתקיפה בוצעה עם פטיש, אולם אין לכך אישור רשמי.

שוטרת מחוץ לגן ילדים שבו אשה תקפה ילדים בסכין בצ'ונגצ'ינג, ב-2018צילום: CHINA STRINGER NETWORK/רוי�

כל התלמידים שהותקפו הועברו לטיפול רפואי בבית חולים, והרשויות המקומיות מסרו שלא נשקפת סכנת חיים לאף אחד מהם.

ברשת החברתית הסינית פורסמו תמונות של הורים שהתאספו בשערי בית הספר ודרשו מידע מעובדי המוסד לאחר אירוע הדקירה. הורה אחד כתב באפקליציית המסרים WeChat: "הפרטים עדיין לא ברורים. הם היו כולם תלמידים צעירים ונדקרו על ידי אדם מבוגר". בכמה פוסטים נכתב שחלק מהתלמידים שפונו לבית החולים סובלים מפציעות ראש.

פשיעה אלימה נחשבת לנדירה בסין, אולם תקיפות נגד תלמידי בית ספר או גנים, בין היתר בסכין או בגרזן, הפכו בשנים האחרונות לתופעה רווחת במדינה שבעקבותיה תוגברה האבטחה במוסדות לימודים. 

בנובמבר 2018 נהרגו חמישה בני אדם כשמכונית דרסה ילדים מחוץ לגן בצפון-מזרח המדינה. חודש קודם לכן יצאה אשה למסע דקירות עם סכין מטבח בגן ילדים בעיר צ'ונגצ'ינג שבדרום-מערב המדינה. 14 ילדים נפצעו והדוקרת נעצרה על ידי עובדי המקום ושומרים עד שהמשטרה הגיעה למקום. באפריל אשתקד נהרגו תשעה בני אדם מחוץ לבית ספר יסודי בצפון-מערב סין בתקיפה של תלמיד לשעבר במוסד שסבל מבריונות.

בינואר 2017 דקר גבר 12 ילדים בסכין מטבח בדרום סין, ולפי הרשויות הוא עשה זאת כנקמה על כך שחייו לא התקדמו כפי שרצה ובעקבות ויכוח עם שכן. החודש הוא הוצא להורג על ידי הרשויות.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ