"אכל מתוקים בימיו האחרונים" |

מת הגבר הזקן ביותר בעולם בגיל 113

מסאזו נונקה נולד ביפן בשנת 1905 ומשפחתו ניהלה פונדק באי הוקאידו, שעבר מדור לדור. לפי משפחתו, לאחר שפרש לגמלאות בילה את זמנו בצפייה בתחרויות סומו

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסאזו נונקה, באפריל
לוגו גרדיאן
גרדיאן

האיש הזקן ביותר בעולם מת אתמול (ראשון) ביפן, בגיל 113. מסאזו נונקה נולד בשנת 1905 וגדל באי הוקאידו. משפחתו היתה בעלת פונדק הסמוך למעיינות מים חמים ובמשך השנים עבר ניהול העסק מדור לדור. הוא מת בשיבה טובה במיטתו בפונדק, שנמצא בשנים האחרונות באחריותה של נכדתו. נונקה ראה בחייו את מותם של אשתו ושל שלושה מחמשת ילדיהם.

"אנחנו המומים מאובדן האיש הגדול הזה", סיפרה נכדתו יוקו לסוכנות הידיעות קיודו. "הוא התנהג כתמול שלשום ומותו לא היה כרוך בטרחה כלשהי עבור בני המשפחה". לפי דיווחים בכלי התקשורת המקומיים, לאחר שפרש לגמלאות מניהול הפונדק בילה נונקה את ימיו בצפייה בתחרויות סומו בטלוויזיה ובאכילת דברי מתיקה.

ספר השיאים של גינס הכיר בנונקה כאדם הזקן בעולם לאחר שבשנה שעברה מת השיאן הקודם, פרנסיסקו נונז אוליברה, אזרח ספרד שמת בגיל 114. שיא כל הזמנים, לפי גינס, עדיין נתון לז'אן לואיז קלמן, שמתה בשנת 1997 בצרפת, בגיל 122.

יפן היא אחת המדינות שאוכלוסייתה היא המבוגרת ביותר בעולם, ובעבר רשמה כמה שיאים בתחום זה. הגבר המבוגר ביותר שתועד עד כה היה אזרח יפני, ג'ירומון קימורה, שמת בשנת 2013 בגיל 116.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ