בגלל חוסר היענות להתחסן, יפן מתקשה לבלום התפרצות חצבת - החמורה ביותר זה עשור

יותר מ-170 מקרים חדשים של הידבקות במחלה תועדו במדינה מאז תחילת השנה, רובן באוסקה ובמיאה. יותר ממחציתם אירעו בקרב חברי ארגון דת במדינה שמתנגד לחיסונים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

יפן מתמודדות בשבועות האחרונים עם התפרצות חצבת החמורה ביותר שידעה המדינה זה עשור, לצד אזהרות של ארגון הבריאות העולמי (WHO) כי המאמצים לעצור את התפשטות המחלה נכשלים בין השאר בגלל חוסר היענות להתחסן.

יותר מ-170 מקרים חדשים של הידבקות במחלה תועדו ביפן מאז תחילת השנה. כך לפי רשת הטלוויזיה המקומית NHK. מספר המקרים החדשים בפרק הזמן הנוכחי נחשב לגבוה ביותר זה עשר שנים. לפי המכון הלאומי למחלות מידבקות, 49 מהם נרשמו במחוז מיאה ו-47 באוסקה.

ילדים מתחסנים נגד חצבת בפיליפינים, החודשצילום: AFP

יותר ממחצית מההידבקויות במיאה אירעו בקרב חברים בארגון הדתי קיוסיה שינקיו שלקחו חלק בכנס משותף בחודש דצמבר. הארגון מאמין שתרופות הינן מזיקות והוא פועל למען טיהור הגוף והרוח. בהמשך הוא הביע התנצלות בעקבות התפרצות המחלה באתר שלו ואמר כי הוא משתף פעולה עם רשויות הבריאות.

מוקדם יותר החודש הודיע ארגון WHO  כי נוסף למלחמות והיעדר גישה למערכת הבריאות בכמה אזורים בעולם, גם מתנגדי החיסונים אחראים לגידול ב-50% במספר מקרי החצבת ברחבי העולם בשנה שעברה. "הנתונים שלנו מראים שישנה עלייה משמעותית במקרי חצבת. אנחנו רואים את זה בכל מיני אזורים", אמרה קתרין אוברייאן, מנהלת סוכנות האו"ם לחיסונים ותרופות ביולוגיות, "אנחנו מנטרים התפרצויות ממושכות יותר, לא מבוטלות שהולכות וגוברות. זו לא בעיה נקודתית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ