ארבע דבורים חיו מתחת לעפעף של אשה וניזונו מדמעותיה

כשאשה מטייוואן הגיעה לבית החולים עם עין נפוחה, הרופא נדהם לגלות שארבע דבורים זעירות - שנמשכות לדמעות ולזיעה - חיות מתחת לעפעף שלה. המוסד הרפואי טוען שהוצאתן היה הליך ראשון מסוגו בעולם

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

הדבר הראשון שנראה היו הרגליים השעירות. אחר כך הגיע כל הגוף, ואז עוד שלושה. בסך הכל, ד"ר האנג צ'י-טינג הוציא מהעין של אחת המטופלות שלו ארבע דבורים זעירות. במסיבת עיתונאים שערך רופא העיניים בבית החולים בטייוואן, הוא סיפר לתקשורת המקומית את כל הסיפור יוצא הדופן הזה.

הסיפור התחיל כשהמטופלת הרגישה כאב חד בעינה השמאלית כשהתכופפה מעל חלקת הקבר המשפחתית ועקרה עשבים. היא חשבה שנכנס לה מעט חול לעין, ושטפה אותה במים, אך מספר שעות לאחר מכן, כשהגיעה לביתה, העין היתה נפוחה וכואבת. דמעות והפרשות אחרות זרמו החוצה בלי הפסק. 

תמונות מדיווח ערוץ טלוויזיה בטייוואן

זמן קצר לאחר מכן כבר היה ברור לכולם שלא חול נכנס לה לעין, אלא לא פחות מארבע דבורים זעירות. הדבורים, ממשפחת ההליקטיתיים, נמשכות לזיעה ולדמעות בגלל ריכוז המלח הגבוה בהן. הן עוקצות בני אדם רק לעתים רחוקות ולרוב ניזונות מאבקת פרחים ומצוף, והן קטנות במיוחד - אורכן מגיע בדרך כלל לחצי סנטימטר.

הדבורים אמנם נפוצות בכל רחבי העולם, אך נדיר שהן עפות לתוך עיניים. כך, בית החולים בטייוואן שטיפל באשה טען שההליך להסרתן היה הראשון שנעשה אי פעם. כשד"ר האנג שלף את הדבורים מתחת לעפעף השמאלי העליון של האשה, הן היו עדיין חיות. אם הן היו חודרות לגלגל העין שלה, היא היתה יכולה לאבד את ראייתה. למזלה, הדבורים הוצאו בלי לגרום לנזק קבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ