ברוניי מצדיקה סקילת הומואים בפני האיחוד האירופי: "לא יהיו הרבה הרשעות"

הנסיכות הבהירה כי למימוש העונשים יהיה צורך בעדויות של שני אנשים "אדוקים" - תנאי שלדבריה יהיה קשה לאכוף. היא ביקשה מהאיחוד האירופי לגלות סבלנות וכבוד לרצונה לשמור על ערכיה המסורתיים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בצעד חריג, נסיכות ברוניי הגנה בשבוע שעבר על החלטתה להעניש הומואים בסקילה בפני הפרלמנט האירופי. היא הבהירה כי ההרשעות יהיו נדירות, שכן היא תחייב "ששני גברים בעלי מוסר גבוה ואדוקים דתית" יהיו עדים למעשים על מנת שייחשבו לעבירה על החוק.

במכתב בן ארבעה עמודים שנשלח לחברי הפרלמנט האירופי, קראה משלחת הנסיכות הקטנה לאיחוד האירופי לגלות "סבלנות, כבוד והבנה" לרצונה של המדינה לשמור על ערכיה המסורתיים וקדושת המשפחה.

סולטאן ברוניי, חסן אל-בולקיה, החודשצילום: AFP

חוק הענישה החדש של ברוניי, שכולל גם קטיעת ידיים ורגליים למי שהורשע בגניבה או הלקאה של אנשים הלובשים בגדים המשויכים באופן מסורתי למגדר אחר, אושר בתחילת החודש למרות גינויים בינלאומיים נרחבים. במכתב טענה הנסיכות כי הזעם הוא תוצאה של חוסר הבנה וכי היא מבקשת להבהיר את עמדתה. לדבריה, "הפללה של ניאוף ומעשי סדום נועדה להגן על קדושת מוסד המשפחה והנישואים לטובת מוסלמים בכלל ונשים בפרט".

"לעונשי הסקילה למוות וקטיעת איברים, שיוטלו בגין עבירות של גניבה, שוד, ניאוף ומעשי סדום, יהיה סף הוכחה גבוה מאוד, ויידרשו לא פחות משניים או ארבעה גברים בעלי מוסר גבוה ואדוקים שיהיו עדים למעשים האלה כדי לשלול כל צורה של ראיה נסיבתית". הנסיכות הבהירה שבזמנים מודרניים אלו יהיה קשה מאוד למצוא עדים כנדרש בחוק. "באשר להלקאה", הוסיפה, "זה נחשב לעונש הולם על ידי בתי הדין השרעיים ומי שיבצע אותם יהיה תמיד מאותו מין של הנענש, העבריין יהיה עם בגדים והשימוש בכוח יהיה מתון".

בשבוע שעבר קרא הפרלמנט האירופי לאיחוד לשקול להקפיא נכסים של ברוניי, לבטל אשרות כניסה של אזרחיה ולהחרים תשעה בתי מלון שנמצאים בבעלותה של קרן ההשקעות של הנסיכות, בהם מלונות בלונדון ובלוס אנג'לס. ידוענים כמו אלטון ג'ון וג'ורג' קלוני קראו גם הם להחרים את המלונות הללו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ