נשיא סרי לנקה ביקש מקציני משטרה שלא להעיד בחקירת מתקפת הטרור

לפי המשטרה, הנשיא הבטיח להגן על קצינים שלא יתייצבו בפני ועדת החקירה שבוחנת את המחדלים במתקפת הטרור שגבתה את חייהם של יותר מ-250 איש. לאחר הפיגועים נחשף כי הנשיא מידר את ראש הממשלה מהתרעה מודיעינית בנושא

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנשיא סיריסנה (שלישי משמאל) מבקר בכנסייה שנפגעה בנגומבו, באפריל
לוגו אי-פי
אי-פי

נשיא סרי לנקה מייטריפלה סיריסנה ביקש ממפקדים בכירים במשטרה לא להתייצב למסירת עדות במסגרת חקירת הפיגועים באפריל - כך מסרה אמש (שישי) המשטרה במדינה בהודעה רשמית. לפי ההודעה, הנשיא - המחזיק גם בתיק ההגנה ובאחריות על המשטרה - נפגש עם בכירים במשטרה ואמר כי היה מעדיף שקצינים שזומנו להעיד בוועדת החקירה הפרלמנטרית, שדיוניה פתוחים לכלי התקשורת, ימנעו מכך.

כחלק מחקירת מתקפת הטרור, שגבתה את חייהם של יותר מ-250 איש, העידו עד כה בוועדה קציני מודיעין משטרתיים, פקידי ממשל וכן מפקד המשטרה בזמן הפיגועים, פוג'ית ג'איסונדרה, שהודח מאז. לפי המשטרה, סיריסנה הבטיח להגן על מי שיסרבו להתייצב לעדות.

כוחות ביטחון ליד זירת הפיגוע בכנסייה בקולומבו, באפריל. הנשיא הבטיח להגן על קצינים שלא יתייצבו לעדותצילום: Chamila Karunarathne/אי־פי

לדברי ג'איסונדרה, הנשיא ביקש שיתפטר וייקח על עצמו אחריות למחדלים הביטחוניים סביב המתקפה, כשהוא מבטיח שיפעל לנקות את שמו בעתיד. עוד נמסר בהודעת המשטרה כי הנשיא אמר בפגישה עם הקצינים הבכירים כי ועדת החקירה עשויה לפגוע בחמישה מקרים שונים שעומדים בפני בית המשפט העליון, וקשורים למתקפה באפריל.

סיריסנה ספג ביקורת מצד כמה גורמים במדינה לאחר שנחשף כי לפני הפיגועים התקבל מסמך ובו התרעה מפורטת על פעילות חברי תא הטרור שביצעו את המתקפה. בנוסף לכך, הנשיא מידר את ראש הממשלה, ראניל ויקרמסינגה, מתדרוכים ביטחוניים בשל סכסוך פוליטי ביניהם - דבר שייתכן שתרם לכך שהמידע על תא הטרור לא הגיע לסוכנויות הרלוונטיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ