קוסם הודי ביצע תרגיל היחלצות במים כמו הודיני. זה הסתיים בטרגדיה גדולה

אמן הפעלולים צ'נצ'ל לאהירי הוכנס לנהר הוגלי, שפך של הגנגס, כשהוא קשור בשלשלאות וחבלים. הצופים המתינו שיופיע במהרה, אך משהו השתבש במופע. גופתו נמצאה במרחק קילומטר מהאזור

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הקוסם צ'נצ'ל לאהירי רגע לפני כניסתו למים, שלשום
גרדיאן

משטרת הודו איתרה הלילה (שלישי) את גופתו של קוסם שטבע למוות בעת שניסה לבצע תרגיל בנהר בהשראת הודיני כשהוא קשור בשלשלאות וחבלים.

צ'נצ'ל לאהירי בן ה-42, המוכר בשם הבמה "מנדרייק", נעדר מאז יום ראשון לאחר שירד ממעבורת בנהר הוגלי, שפך של הגנגס, בקולקטה בשעות הצהריים. הוא הורד במנוף לתוך המים כשרגליו וידיו קשורות ועינין מכוסות. "הקסם שאנחנו הולכים לבצע היום מסוכן מאוד. אם אצליח לפתוח את הנעילה, אז זה יהיה קסם. אבל אם לא, זה יהיה טרגי", הוא אמר לקהל הצופים שבה לצפות בתעלול שלו.

משפחתו של הקוסם ההודי ואנשים נוספים המתינו בסירה עד שייצא מן המים. קהל רב נוסף עמד בחוף וצפה במתרחש וציפה למופע מסוג זה של הארי הודיני, הקוסם ואמן ההיחלצויות האמריקאי האגדי. אלא שלאהירי לא יצא מהמים. חלק מהצופים במופע נכנסו לפניקה והמשטרה קראה לצוללנים לחפש אחריו.

גופתו של הקוסם ההודי, שהיתה עדיין קשורה בשלשלאות ברזל, נסחפה למרחק של קילומטר מהמקום שבו ביצע את התעלול בתוך המים. "הוא היה אמן תעלולים מדהים וזה אובדן גדול לקהילה הקוסמים ההודית", מסר מדאן בארטי, היסטוריון של ענף הקוסמים במדינה.

סומיט קרבנדה, נשיא אחוות הקוסמים ההודים בניו דלהי, אמר שלאהירי ביצע בהצלחה את אותו פעלול יותר מעשר פעמים. ב-2013 הוא ביצע תרגיל היחלצות מתוך המים ואז הותקף משום שהצופים חשבו שהוא רימה.

לאהירי רגע לפני כניסתו למים, שלשוםצילום: STRINGER/רויטרס

"הוא נהג להתאמן בבריכות ובנהרות", אמר קרבנדה. "כל קסם צריך להיות מושלם ודורש סבלנות רבה, אבל אפילו כשמתאמנים הרבה דברים יכולים להשתבש. זו היתה הופעה מסוכנת ביותר. אני לא יודע אם היתה כאן בעיה של נשימה או פשוט חוסר יכולת לפתוח את המנעולים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ