לפחות 50 בני אדם נהרגו בשיטפונות ומפולות בשיאה של עונת המונסונים בנפאל

כ-30 בני אדם הוכרזו כנעדרים לאחר שככל הנראה נסחפו בנהרות הגואים או נקברו תחת מפולות בוץ. גם בהודו ובנגלדש דווח על מספר גבוה של הרוגים

אי-פי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שכונה מוצפת בקטמנדו, אתמול
אי-פי
רויטרס

לפחות 50 בני אדם נהרגו בשורת שיטפונות ומפולות בנפאל מאז סוף השבוע, בשיאה של עונת המונסונים. כ-30 בני אדם הוכרזו כנעדרים לאחר שככל הנראה נסחפו בנהרות הגואים או נקברו תחת מפולות בוץ. גם בהודו ובנגלדש השכנות דווח על מספר גבוה של הרוגים מסיבות דומות.

מרכז החירום הלאומי של ממשלת נפאל מסר שכאלף בני אדם חולצו במהלך סוף השבוע, ועוד כ-10 אלף בני אדם פונו מבתיהם. בנוסף, כמה גשרים קרסו, תשעה כבישים מרכזיים נחסמו במדינה בשל מפולות בוץ והליקופטרים קורקעו, מה שמקשה על פעילות החילוץ. מחלצים דיווחו גם על קשיי קליטה בקווי הטלפון. השירות המטאורולוגי הזהיר מפני המשך הגשמים בחלקה הדרומי של המדינה, וקרא לתושבי האזור לעקוב אחר גובה המים בנהרות הסמוכים להם ולמצוא מחסה באזורים גבוהים.

תושבים בכפר המוצף אשיגהר בצפון הודו, אתמולצילום: /אי־פי

בבנגלדש נהרגו לפחות 12 בני אדם, רובם חקלאים, בין השאר מפגיעות ברקים באזורים שהוצפו. גורמים רשמיים העריכו שכ-40 אלף תושבים הושפעו מהגשמים המתמשכים, רובם בשל הצפות בתים. בצפון הודו נהרגו לפחות 12 בני אדם, בהם שני ילדים שנקברו תחת הריסות בית ספר שהתמוטט. הרשויות העריכו שכ-900 אלף תושבים נפגעו מהצפות, ואלפים פונו למקלטים שמנהלת הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ