לוגו הארץ
הארץ

הרשויות במדינת פנג'אב שבצפון הודו השיקו יוזמה יצירתית שנועדה להגדיל את מספר העצים באזור. העיתון הבריטי "גרדיאן" דיווח היום (רביעי) כי תושבי מחוז פירוזפור שרוצים להוציא רישיון נשק יוכלו לעשות זאת בתנאי שייטעו לפחות עשרה עצים.

מבקשי הרישיון, לפי הדיווח, יצטרכו לשלוח לרשויות תמונות של עצמם עם השתילים, ולאחר חודש לשלוח תמונות נוספות של אותם שתילים, כדי להוכיח כי הם אכן דואגים להם כראוי. רק אז, דיווחה רשת CNN האמריקאית, יתחילו הרשויות לבחון את בקשתם לרישיון נשק ויבצעו להם בדיקות רקע.

אזרח מסתכל בטלפון הנייד שלו על רקע שורת כלי נשק, בניו דלהי, הודו, לפני כשבועצילום: AFP

שאנדר גיינד, סגן נציב המחוז, אמר ל"גרדיאן" כי תושבי פנג'אב "משוגעים" אחר "מכוניות גדולות, טלפונים ניידים וכלי נשק – אז בואו ניתן להם 'להשתגע' גם אחר צמחים". מאז שההנחיה נכנסה לתוקף ב-5 ביוני, התקבלו יותר ממאה בקשות להוצאת רישיון נשק, כשרבים מהמבקשים שתלו ברחבי המחוז עצים מסוג אזדרכת הודית ושיטת הנילוס.

גיינד אמר ל-CNN שמאז השקת היוזמה, קיבלו בין 20 ל-25 תושבים רישיון נשק. לדבריו, היוזמה של הרשויות התקבלה בגישה חיובית על ידי ההודים.

אדם מטפס על עץ כדי לבצע תרגיל יוגה, באללהבאד, לפני שבועייםצילום: JITENDRA PRAKASH/רויטרס

בשנות ה-80 וה-90 של המאה הקודמת, היתה פנג'אב מדינה בעלת שיעורי אלימות גבוהים ובעלת מסורת עמוקה של החזקת כלי נשק. במדינה לבדה יש כ-360 אלף בעלי רישיון נשק.

גיינד מקווה כי החוק החדש יוביל לכך שבכל שנה יישתלו כ-12 אלף צמחים, דבר שיהפוך את פנג'אב לירוקה יותר ויסייע בחידוש מקורות המים של המדינה. אם החוק החדש יצליח, ייתכן שהוא יחול גם על מי שירצה לחדש את רישיון הנשק שלו, כך שבכל חודש כ-500 בני אדם ינטעו עצים.

הודו תלויה מאוד במי תהום, אך מומחים בנושא איכות הסביבה אמרו כי השלטונות במדינה לא הצליחו במשך עשורים לחדש או להגן על מקורות המים בה. "שתילת העצים בתקופת המונסון תגרום להם לצמוח במהירה רבה", הוסיף גיינדר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ