לוגו גרדיאן
גרדיאן

הרשויות ביפן מאמינות כי הן קרובות לפתור את תעלומת "אי החתולים" - מותם המסתורי של עשרות חתולים באי בו חיים יותר חתולים מבני אדם. ב-2014 נספרו כ-90 חתולים ברחבי האי הקטנטן, שממוקם כעשרה ק"מ דרום-מערבית לעיר קיטקיושו. השנה צנח מספרם ל-30 בלבד. באי אומשימה חיים 30 בני אדם - ונראה שאחד מהם אחראי למותן של החיות.

בשנים האחרונות תושבים ותיירים סיפרו שכמה חתולים פלטו קצף מפיהם לפני שהתמוטטו. פעילים למען בעלי חיים חשדו שהחתולים מתים מהרעלה. בין הראיות לכך, הם ציינו עדויות על דגים המכוסים בחומר כחול בלתי מזוהה במקומות רבים באי הקטן. כמה חיות מחמד נוספות תועדו במצוקה פיזית שמקורה אינו ברור.

חתולים בנמל אי החתולים אאושימה, ב-2015צילום: רויטרס

בעקבות תלונות תושבים ומבקרים, ב-2014 דאג ארגון למען בעלי חיים לעקר ולסרס 79 מתוך 90 החתולים באי. אך מהלך זה לא מסביר את הירידה החדה במספרם, ולא מעניק הסבר הגיוני למותם של חתולים שנראו לפני כן בריאים לגמרי. "זו לא הצטמצמות טבעית של האוכלוסייה", אמר קוניהיסה סגמי, העומד בראש הארגון שדואג לחתולי האי, "זה מעשי ידי אדם, זאת התעללות בבעלי חיים". ב-2017 נמצאו חמישה חתולים מתים ליד הנמל המקומי.

השבוע חשף ערוץ טלוויזיה יפני את מה שנראה כפתרון לתעלומה: חקלאי מקומי, שניסה למנוע מעורבים לאכול את ייבול תפוחי האדמה שלו, השתמש בדגים מורעלים כדי לחסלם. "מעולם לא התכוונתי לפגוע בחתולים", אמר החקלאי לרשת הטלוויזיה RKB. המשטרה אספה דגימות מהדגים המורעלים והיא בוחנת אם אכן מדובר בסיבת המוות של החתולים.

אך לא כולם מרוצים מתירוציו של החקלאי המקומי. "אין כל כך הרבה עורבים באומשימה, והאוכל שנמצא בשדות שלו מיועד בבירור לחתולים", אמר סאצ'י ימאזקי, חבר ארגון מקומי למען זכויות בעלי חיים. תושב מקומי אחר אמר לעיתון יפני: "זה מעציב ומקומם. אם באמת מישהו מתושבי האי אחראי למות החתולים, זה חייב להפסיק עכשיו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ