רויטרס
ד-פ-א
תושבים שחולצו מבתיהם במחוז מיאגי, היום
תושבים שחולצו מבתיהם במחוז מיאגי, היוםצילום: KYODO/רויטרס
רויטרס
ד-פ-א

לפחות 66 בני אדם נהרגו בעקבות נזקי הטייפון "הגיביס" שפגע ביפן, כך דיווח תאגיד השידור של יפן, לאחר שהסופה העוצמתית גרמה להצפות רבות במרכז ובמזרח המדינה. עוד נמסר כי יותר מ–200 בני אדם נפצעו ו–15 אחרים מוגדרים נעדרים. כחצי מההרוגים מתו במחוזות מיאגי ופוקושימה, שנפגעו באסון הצונאמי בשנת 2011.

יותר מ–110 אלף שוטרים, כבאים, חיילים ואנשי משמר החוף של יפן נשלחו יחד עם כמאה מסוקים כדי לסייע באזורים שנפגעו מהטייפון, אמר מזכיר הממשלה היפני יושיהידה סוגה. ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, אמר בישיבת חירום של ממשלתו כי "עדיין יש אזרחים רבים שטרם דאגו להם. אנשינו במדים עובדים יומם וליל כחלק ממבצעי החילוץ וההצלה".

שיטפונות במרכז יפן, אתמול
שיטפונות במרכז יפן, אתמולצילום: AFP

אחרי שיותר ממיליון איש פונו טרם הגעת הסופה לטוקיו, הוסיף אבה כי למעלה מ–30 אלף בני אדם עדיין נמצאים במצב של פינוי. "זו המשימה הדחופה שלנו להציע עזרה עבור אלה שהושפעו מהסופה", הוסיף.

בדיווח של התאגיד נמסר גם כי "הגיביס" הביא להצפתם של כ–7,000 בתים, כש–800 מתוכם נפגעו בצורה קשה. מאמצי החילוץ נתקלים בקשיים גדולים מכיוון ש–47 גדות נהר קרסו, כ–140 נהרות אחרים עלו על גדותיהם ו-140 מפולות ומפולות בוץ חסמו את הדרכים לכמה מהאזורים שנפגעו בסופה ב-19 מחוזות במדינה. רשויות מזג האוויר ביפן חוזות כי הגשם צפוי להמשיך לרדת באזורים מוכי האסון, והן אף מזהירות משיטפונות, ממפולות בוץ ומהצפות.

הצפות במרכז יפן, היום
הצפות במרכז יפן, היוםצילום: AFP

משרד הכלכלה, הסחר והתעשייה של יפן אמר כי נכון להיום, יותר מ–77 אלף בתים נותקו מחיבור לחשמל. עם זאת, מדובר בירידה משמעותית ממספר הבתים שהיו מנותקים מחשמל יום קודם לכן, אז 262 אלף בתים היו מנותקים מחשמל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ