מאות הפגינו בהודו במחאה על אונס קבוצתי ורצח של וטרינרית

ארבעת החשודים ניקבו את צמיגי הקורקינט של האשה, בת 26, ואז גררו אותה לאזור נטוש שם אנסו וחנקו אותה למוות. לאחר שמשפחתה התלוננה על היעדרותה, השוטרים הציעו כי ייתכן שהיא מנהלת רומן ונמלטה מהבית

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מפגינים מתעמתים עם שוטרים מחוץ לתחנת המשטרה בפרברי היידראבאד, אתמול
מפגינים מתעמתים עם שוטרים מחוץ לתחנת המשטרה בפרברי היידראבאד, אתמולצילום: VINOD BABU/רויטרס
לוגו גרדיאן
גרדיאן

אונס קבוצתי של וטרינרית שגופתה הוצתה והושלכה מגשר הסעיר את הודו והוציא לרחובות המדינה מאות נשים במחאה.

האשה בת 26 נמצאה בפרברי העיר היידראבאד בדרום המדינה ביום רביעי בלילה. מצילומים שנלקחו ממצלמות אבטחה, דיווחים משטרתיים ועדי ראייה נראה שהתקיפה היתה מתוכננת היטב. ארבעה גברים ניקבו את צמיגי הקורקינט של האשה, ובהמשך המתינו לה בסמטה סמוכה וניגשו אליה כדי להציע לה את עזרתם.

שוטרים מצביעים על המקום בו נמצאה גופתה של האשה, שלשום
שוטרים מצביעים על המקום בו נמצאה גופתה של האשה, שלשוםצילום: /אי־פי

הם גררו אותה לאזור שומם מאדם ומלא בשיחים סמוך למסילת הרכבת שהיה מוסתר מהכביש הסמוך. הארבעה חסמו את פיה כדי למנוע ממנה לצעוק ואז אנסו אותה בזה אחר זה. אחר כך, על פי ההערכות, הם חנקו אותה למוות, הכניסו אותה למכונית ואז הציתו אותה. גופתה נמצאה בשעת בוקר מוקדמת בידי תושב כפר סמוך שהבחין בעשן. הגופה היתה מגולגלת בתוך שמיכה ומרוחה בנפט.

רבים בהודו השוו את האונס האכזרי לאונס והרצח של הסטודנטית באוטובוס בניו דלהי ב-2012, שהוביל אז להפגנות המוניות בהשתתפות אלפי נשים בכל רחבי המדינה ולשינוי החוק בכל הנוגע לפשעי מין. אתמול (שבת) נאספו מאות מפגינים מחוץ לתחנת המשטרה בפרברי היידראבאד בדרישה לעשיית צדק. הפגנות נערכו גם בניו דלהי ובבנגלור.

הפגנה בעקבות האונס והרצח של הווטרינרית בניו דלהי, אתמול
הפגנה בעקבות האונס והרצח של הווטרינרית בניו דלהי, אתמולצילום: ANUSHREE FADNAVIS/רויטרס

ארבעת הגברים, שזוהו כמוחמד אריף, ג'ולו שיבה, ג'ולו נאבין וצ'ינטקונטה צ'נאקשאבולו - בני 26-20, נעצרו ומעצרם הוארך למשך שבועיים. מפקד המשטרה בעיר, וי-סי סג'אנאר, אמר כי החשודים "צרכו אלכוהול והבחינו בווטרינרית אחרי שהחנתה את הקורקינט שלה בסביבות השעה שש בערב". הוא המשיך ואמר כי נאבין היה זה שניקב את צמיגי הקורקינט וכשהקורבן חזרה אריף היה זה שיצר עמה קשר ראשון. אחרי שהציע לה עזרה, הגיע שיבה ולקח את הקורקינט בתואנה שהוא יוכל לתקן לה אותו. "אחר כך שלושת החשודים האחרים גררו את הקורבן בכוח לשטח נטוש ושם הם אנסו אותה", הוסיף.

לפני שהותקפה, הספיקה האשה להתקשר לקרובי משפחה בסביבות השעה תשע בערב וסיפרה כי הקורקינט שלה תקול וכי היא נתקעה לבדה ומפחדת. אחרי שגופתה נמצאה הוחלט גם להשעות שלושה שוטרים מתפקידם משום שכשלו לפעול במהירות בזמן שמשפחתה של האשה התלוננה על היעדרותה ביום רביעי. המשפחה סולקה מתחנת המשטרה המקומית אחרי שהשוטרים הציעו כי ייתכן שהחליטה לברוח עם גבר אחר. השוטרים אף שאלו את אמה של הקורבן אם היא מנהלת רומן עם מישהו, והתעלמו מטענות המשפחה כי העובדה שבתם לא חזרה הביתה הינה לא שגרתית. רק שש שעות אחרי שהמשפחה הגישה תלונה במשטרה החלו שוטרים לחפש אחריה.

מסקר שנערך ב-2018 בידי קרן תומסון רויטרס, הודו נחשבת למקום המסוכן ביותר בעולם לנשים בגלל אלימות מינית. לפי נתונים של הרשויות בהודו, יותר מ-32 אלף מקרי אונס דווחו בשנת 2017, אולם ההערכות הן שהמספר גבוה עוד יותר מכיוון שמקרים רבים לא מדווחים למשטרה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ