כאלף תיירים נלכדו בעקבות סופות ושיטפונות עזים בניו זילנד

רבים מהתיירים והתושבים המקומיים נאלצו להעביר את הלילה במכוניות בעוד כבישים רבים נותרו חסומים בשל מפולות. מזג האוויר הסוער עושה דרכו גם לצפון המדינה, שם צפויים גשמים עזים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
כבישים מוצפים בקנטרברי שבאי הדרומי של ניו זילנד, היום
כבישים מוצפים בקנטרברי שבאי הדרומי של ניו זילנד, היום. הרשויות העבירו מים ומזון ללכודים באזורי ההצפותצילום: SAM ANDERSON/רויטרס
לוגו גרדיאן
גרדיאן

בזמן שאוסטרליה השכנה מתמודדת עם שריפות קשות, ניו זילנד נאבקה בסוף השבוע בפגעי מזג אוויר מסוג אחר – סופות עזות שגרמו לשיטפונות ומפולות באי הדרומי, שניתקו עיירות שלמות ולכדו גם כאלף תיירים זרים.

לפי המשרד לניהול מצבי חירום וביטחון פנים, מרבית התיירים והאזרחים לכודים בעיירות פוקס גלסייר ופרנץ ג'וסף שבחוף המערבי. רבים נאלצו להעביר את הלילה במכוניותיהם וסיפרו כמה הם מפוחדים ועייפים.

צוק שקרס בעקבות ההצפות בניו זילנד, אתמול

משרד החוץ של ניו זילנד אמר כי נוצר קשר עם התיירים שנקלעו לשיטפונות למפולות, והחשש הוא כי ייקח חודשים לפנות את המפולות מהדרכים. כבישים רבים נותרו חסומים באזורים שנפגעו הרשויות דואגות לספק משלוחי מים ומזון לכל הלכודים.

השר לביטחון פנים של ניו זילנד, פיני הנארה, עשה היום (ראשון) את דרכו לאזור מוכה האסון, אבל היה צריך לנהוג כל הדרך מכרייסטצ'רץ' אחרי שטיסות רבות בוטלו. לדבריו, הנהיגה בת ארבע שעות סיפקה לו הזדמנות טובה לבחון את האזור במו עיניו. במשרד קראו לאנשים להימנע מלהגיע לאזורים הפגועים ולהתעדכן כל הזמן במצב שעשוי להשתנות כל הזמן.

עמודי חשמל שנפלו בגלל ההצפות בקנטרברי
עמודי חשמל שנפלו בגלל ההצפות בקנטרברי. 300 אלף ברקים תועדו ביממה אחת מעל ניו זילנדצילום: SAM ANDERSON/רויטרס

מהשירות המטאורולוגי של ניו זילנד נמסר שמזג האוויר הסוער עושה דרכו גם לצפון המדינה וגם שם צפויים גשמים והצפות. רק היום נרשמו יותר מ-300 אלף ברקים ורעמים ברחבי המדינה ובמים הטריטוריאליים שלה.

תיירים ותרמילאים נלכדו בכמה מקומות ברחבי האי הדרומי בין השאר בעיירה ווטרואה סמוך לפרנץ ג'וסף. מדליין דנהי, בעלת אתר קמפינג מקומי, סיפרה כיצד דאגה לכמה תרמילאים ותיירים שיצאו לטייל באזור שעה שהנהר המקומי החל לעלות על גדותיו בתוך כמה דקות. "יש סימנים והתרעות להצפות, אבל אנשים לא מבינים מה קורה לנהרות שלנו פה, איך הם יכולים לצאת מגדרם באופן פתאומי", אמרה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ