כ-15 ישראלים שוהים באונייה שמעוכבת ביפן לאחר שכמה מנוסעיה נדבקו בקורונה

אלפי נוסעים ואנשי צוות נמצאים באוניית הפאר המעוכבת משלשום מול נמל יוקוהמה, והם יישארו בה בבידוד במשך שבועיים. משרד החוץ מסר כי בשלב זה הנוסעים הישראלים לא חשודים בהידבקות בנגיף

עידו אפרתי
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוניית הפאר "נסיכת היהלום" עוגנת מול נמל יוקוהמה שביפן, היום
אוניית הפאר "נסיכת היהלום" עוגנת מול נמל יוקוהמה שביפן, היוםצילום: AFP

כ-15 ישראלים נמצאים באוניית פאר המעוכבת מאז יום שני ביפן, לאחר שהתברר כי כמה מהנוסעים על סיפונה נדבקו בווירוס הקורונה. 3,711 נוסעים ואנשי צוות נמצאים באונייה, "נסיכת היהלום", העוגנת בנמל יוקוהמה והם צפויים לשהות בה בבידוד במשך שבועיים.

ממשרד החוץ נמסר כי לפי המידע שהתקבל ממשרד החוץ היפני, על הסיפון ישנם בין 15 ל-17 נושאי דרכון ישראלי, אך בשלב זה הם אינם חשודים בהידבקות בנגיף. המשרד מסר עוד כי הוא נמצא בקשר עם הרשויות ביפן ועם משפחות הנוסעים הישראלים, ועוקב אחר ההתפתחויות. גורמים במשרד הבריאות מסרו כי בשלב זה המגמה היא להמתין לתום תקופת הבידוד בת השבועיים ואין כוונה להוציא משלחת אל הספינה או לנקוט פועלות מיוחדות בעניין.

איך תתכוננו להגעת הקורונה לישראל? | האזינו לפודקאסט:

השבוע, פרק 111

המסכה באמת עוזרת? רופאים מסבירים כיצד תתכוננו להגעת הקורונה לישראל

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

עם הגעת הספינה ליוקוהמה, הסמוכה לטוקיו, ביום שני בערב, התבשרו הנוסעים ואנשי הצוות כי המשך ההפלגה מתעכב בשל הימצאותו של אזרח יפני כבן 80 שנדבק בנגיף על סיפונה. כ-273 משוהי האונייה נבדקו, כאשר עד כה הגיעו 31 תוצאות ובהן נמצא כי עשרה בני אדם נדבקו בנגיף. הנדבקים, שלושה מיפן ומהונג קונג, שניים מאוסטרליה, אמריקאי אחד וחבר צוות אחד מהפיליפינים, פונו לבית חולים מקומי. 

בעלי הספינה מסר כי 2,666 מהאנשים השוהים על הספינה הם נוסעים ו-1,045 הם אנשי צוות. לדבריו, כמחצית מהשוהים על הסיפון הם מיפן ו-223 נוספים הם מאוסטרליה.

במערכת הבריאות בישראל נערכים למצב שבו יאובחנו ישראלים בנגיף ויגיעו ארצה, כאשר בשבוע האחרון פרסם המשרד שורת הנחיות לצוותים רפואיים להתמודדות עם מקרי הידבקות. בנוסף, בבית החולים שיבא תל השומר הוקמה יחידת אשפוז ייעודית לקורונה, הכוללת אזור בידוד לחולים ואזור מיוחד לבדיקת חשודים בהידבקות.

שר הבריאות יעקב ליצמן חתם בימים האחרונים על צו המחייב בידוד ביתי למי ששהה בסין ב-14 הימים האחרונים, כאשר הפרת ההנחיה מהווה עבירה פלילית. הצו מאפשר גם לכפות על אדם החשוד כנושא את הנגיף להיכנס לבידוד אם הוא מסרב לכך. כך קרה בשבוע שעבר כאשר חולה שנחשדה כנושאת את הנגיף הוכנסה לבידוד כפוי ושוחררה רק כאשר תוצאות הבדיקה שביצעה חזרו שליליות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ