ניו זילנד דיווחה על ארבעה מקרי הדבקה מקומית — לראשונה אחרי 102 יום

תושב אוקלנד אובחן כחולה, יחד עם שלושה מבני ביתו. איש מהם לא היה במדינה אחרת לאחרונה והרשויות חוקרות את נסיבות הידבקותם. ראשת הממשלה ארדרן הודיעה כי סגר בן שלושה ימים יוטל על העיר, הגדולה במדינה, וקראה לתושבי ערים אחרות להימנע מהתקהלויות בציבור ולהישאר לעבוד מביתם ככל שהם יכולים

גרדיאן
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסיבת העיתונאים של ארדרן, היום
גרדיאן
הארץ

ניו זילנד דיווחה היום (שלישי) על ארבעה מקרי הדבקה מקומית בנגיף הקורונה, אחרי 102 ימים שבהם אובחנו רק חולים שהגיעו ממדינות אחרות. במסיבת עיתונאים בשעת לילה מאוחרת (שעון מקומי) הודיעה ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן כי תושב העיר אוקלנד, בשנות ה-50 לחייו, אובחן אתמול כחולה, ולאחר שבבדיקה נוספת שנערכה לו כעבור יממה הוא נמצא עדיין חיובי נבדקו גם בני משפחתו. שלושה בני משפחה נוספים, מתוך שישה בסך הכל, נמצאו חיוביים.

איש מבני המשפחה לא ביקר בתקופה האחרונה במדינה אחרת או היה בקשר עם מישהו השוהה במתקן בידוד. בעקבות זאת הוטל סגר בן שלושה ימים על אוקלנד, העיר הגדולה במדינה, שבה כ-1.4 מיליון תושבים. כחלק מהסגר — שיחל מחר בצהריים ויימשך עד יום שישי בחצות — תושבי העיר יידרשו להישאר בבתיהם, למעט יציאה להצטיידות במזון ותרופות, או לצרכים חיוניים אחרים. פעילות מוסדות החינוך בעיר תופסק לחלוטין, אך מסגרות ייעודיות לילדיהם של עובדים חיוניים יוסיפו לפעול.

ראשת הממשלה ארדרן פנתה לתושבי העיר במסיבת העיתונאים ואמרה "בבקשה מכם, הימנעו מיציאה מהבית. נהגו כאילו אתם חולים, והאנשים בסביבתכם חולים". היא הוסיפה כי אין צורך למהר למרכולים ולהצטייד בקניות, וכי עדיין יהיה אפשר להזמין משלוחי מזון לבתים. "אין סיבה לבהלת קניות, ותוכלו אפילו להזמין קפה בטייק אווי", הוסיפה.

בנוסף לכך, הממשלה קראה לתושבי ערים אחרות בניו זילנד להימנע מהתקהלויות בציבור ולעבוד מבתיהם ככל שהדבר מתאפשר. זאת, בשל העובדה שלא ידוע כיצד נדבקו בני המשפחה מאוקלנד. בתקופה האחרונה דווח במדינה על 22 מקרי הדבקה בקרב אנשים ששבו ממדינות אחרות, ושהו במתקני בידוד ממשלתיים.

"אני מבינה שמדובר בבשורה שקשה לעכל", אמרה ארדרן במסיבת העיתונאים. "אבל עלינו לזכור שהיינו יחד במצב הזה בעבר. אנחנו יודעים שאם נדבוק בתוכנית שלנו נוכל לצלוח מצבים קשים ולא מוכרים". ראשת הממשלה, שתתמודד על כהונה נוספת בעוד בכחודש וחצי, הוסיפה כי "ישנן שאלות רבות" סביב נסיבות הידבקותם של בני המשפחה בניו זילנד, וכי הדבר החשוב ביותר עתה "הוא להתחקות אחר מקור ההדבקה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ