חוק חדש בסין יאפשר לקנוס מסעדות שלקוחותיהן לא יסיימו את האוכל מהצלחת

בחודשים האחרונים מקדם הנשיא שי ג'ינפינג קמפיין נגד בזבוז מזון, ועתה הוצגה הצעת חוק שנועדה לקנוס עסקים שיעודדו זאת. בנוסף לכך, תיאסר הפצת סרטוני רשת המעודדים בולמוסי אכילה. לפי האקדמיה הסינית למדעים, ב-2015 הושלכו לפח כ-18 מיליון טונות מזון בערים הגדולות

לוגו גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סועדים בתערוכת פסלי קרח בחרבין, לפני שבוע וחצי
לוגו גרדיאן

הצעת חוק שהוגשה בשבוע שעבר לאישור הוועדה הקבועה של הקונגרס העממי הלאומי בסין תאפשר הטלת קנסות על עסקים שיעודדו צריכת מזון מופרזת. כחלק מהחוק, יהיה ניתן להטיל קנסות גם על מסעדות בגין בזבוז מזון, ואלו יוכלו לגבות תשלום נפרד על מנה שלקוח לא סיים, והשאיר את צלחתו מלאה.

באוגוסט הכריז הנשיא שי ג'ינפינג על "מבצע צלחת ריקה" שנועד להביא למיגור התופעה של בזבוז מזון. "בזבוז הוא מביש וחסכנות היא דבר מכובד", אמר הנשיא, שהביע תדהמה וחשש בעקבות נתונים על כמות המזון שנזרק לפח במסעדות ובבתי עסק אחרים ברחבי סין. 

דו"ח של האקדמיה הסינית למדעים מצא כי ב-2015, בערים הגדולות כמו שנגחאי ובייג'ין, נזרקו בין 17 ל-18 מיליון טונות של מזון, כמות המספיקה להאכיל בין 30 ל-50 מיליון בני אדם. רבע מהמזון שנזרק היה מוצרי יסוד, כמו אורז ואטריות. כ-18% היו בשר, על פי הדו"ח.

סין מסתמכת באופן ניכר על ייבוא מזון, כחלק מהעתודות שנועדו להתגונן ממקרים של אסונות טבע דוגמת שיטפונות, העלולים להביא לפגיעה בענפים מקומיים ולעליית מחירים. במסגרת הקמפיין שהוזנק באוגוסט, לאחר נאומו של שי, הרשויות המקומיות במחוזות ובערים ברחבי סין קידמו תוכניות לצמצום פסולת מזון.

בנוסף לכך מסעדות ובתי עסק אחרים בתחום ההסעדה נקראו להגביל את ההזמנות למנה אחת פחות ממספר הסועדים בכל קבוצה הגדולה משניים. עוד הוטלו איסורים על סרטונים המתעדים בולמוסי אכילה – תופעת רשת מוכרת בסין ובקוריאה, המכונה "מוקבאנג".

תור לדוכן מזון בבייג'ין, החודשצילום: TINGSHU WANG/רויטרס

הצעת החוק החדשה קובעת כי יהיה ניתן להטיל קנסות על מסעדות ועסקים אחרים בגין עידוד או הטעיית לקוחות שמטרתם "הזמנה מופרזת של ארוחות, היוצרת בזבוז". מפירי החוק יקבלו אזהרה בשלב הראשון, ובהמשך צפויים לקנסות של עד עשרת אלפים יואן (כ-4,900 שקל).

סעיף אחר בהצעה יתיר למסעדות לגבות תשלום על שאריות שלקוחות ישאירו בצלחת בסיום הארוחה. עוד מוצע לקנוס תחנות רדיו, טלוויזיה ואתרי אינטרנט שיציגו פרסומים המעודדים בזבוז מזון ואכילה מופרזת. בשלב ראשון, עסקים כאלה יוזהרו – אך אם לא יירתעו הם צפויים לקנס של עד מאה אלף יואן ולהשהיית רישיון השידור או ההפעלה שלהם.

ברשתות החברתיות בסין האשימו כי הצעת החוק היא מוגזמת ונועדה לרצות את שי. משתמש ברשת "וייבו" הפופולרית כתב כי מדובר בהצעת חוק "אידיאליסטית" ותהה: "איזה עסק יעניש את הלקוחות שלו?". לדבריו, עדיף לקבוע סטנדרטים אחידים של גדלי מנות, ולחייב עסקים להציע ללקוחות מנה בינונית וקטנה בנוסף".

גולשים אחרים הביעו חשש כי החוק החדש יעודד מסעדות להקטין את המנות, אך להותיר את המחירים הגבוהים. היו גם מי שתהו מה הדין במקרה של לקוח שפשוט לא אהב את המנה, או שאינו אכלן גדול. "אני נוהג לברר מראש את גודל המנה, ואם יש שאריות אני אורז אותן הביתה", כתב משתמש אחר בווייבו. "אבל לפעמים יש מנות שפשוט אי אפשר לאכול אותן. אני מקווה שהמחוקקים לוקחים את כל זה בחשבון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ