ד-פ-א
רויטרס

הרשויות בהודו הודיעו על חשש לחייהם של יותר מ-160 בני אדם בעקבות קריסת קרחון לתוך סכר במדינת המחוז אוטראקהאנד באזור ההימלאיה הבוקר (ראשון). הכפרים באזור ההתרסקות מפונים בשל הצפות ושיטפונות והרשויות פרסמו התרעת כוננות גבוהה באזור. על פי הרשויות, צוותי חילוץ גילו עד כה 15 גופות באזור הקריסה. 

המזכיר הכללי של אוטראקהאנד, אום פרקש, אמר בשיחה עם רויטרס כי "מספר הנפגעים עוד לא אומת", אך כרגע קיים חשש לחייהם של בין 100-150 בני אדם. ברשויות חוששים לשלומם של העובדים במפעל כוח הידראולי סמוך להתפרצות אשר נסחף כליל, וקיים חשש גם לחייהם של תושבי הכפרים הסמוכים אשר רעו עדרים וקוששו עצים בסמוך לסכר.

צילום מסך מתוך סרטון וידאו של התרסקות הקרחון, הבוקרצילום: REUTERS TV/רויטרס

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי הודיע כי הוא עוקב אחר ההתפתחויות. "הודו עומדת לצד אוטראקהאנד, והאומה כולה מתפללת לשלומם של התושבים", כתב בטוויטר. הממשלה הורתה להכין את חיל האוויר לאפשרות לסייע במבצע החילוץ.

עד ראייה לקריסת הקרחון סיפר שראה מפולת של אבק, סלעים ומים. "זה הגיע מאוד מהר, לא היה זמן להזהיר אף אחד", אמר עד הראייה סנג'יי סינג רנה שגר בכפר רייני הסמוך. "חששתי שאפילו אנחנו ניסחף בזרם. אין לנו מושג כמה מהתושבים נעדרים בינתיים".

צילום מסך מתוך סרטון וידאו של התרסקות הקרחון, הבוקרצילום: REUTERS TV/רויטרס

בצילומים שהפיצו תושבים מקומיים ברשתות החברתיות נראה זרם מים שסחף חלק מהסכר. באחד הסרטונים שלא אומת עדיין נראה אתר בנייה שנסחף לחלוטין בזרם. ברשויות הזהירו כי גובה המים בנהר האלאקנאדה גבוה בכמטר מהנורמלי ועוד צפוי לעלות.

מדינת המחוז אוטראקהאנד שבצפון הודו התמודדה בעבר עם שיטפונות ואסונות דומים. ביוני 2013 נהרגו כמעט 6,000 תושבים בסדרת שיטפונות והצפות שנגרמו בשל מזג האוויר, באסון שכונה בתקשורת המקומית "הצונאמי מהימלאיה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ