לוגו רויטרס
רויטרס

רעידת אדמה בדרגה 7.2 הכתה היום (שבת) ביפן. בשל הרעידה החזקה, שהורגשה היטב גם בבירה טוקיו, הרשות המטראולוגית ביפן פרסמה אזהרה שלפיה צונאמי בגובה של מטר עלול לפגוע בחופה הצפוני-מזרחי של המדינה. האזהרה הוסרה לאחר כשעה וחצי.

המכון הגיאולוגי של ארה"ב פירסם הודעה לפיה מוקד הרעידה היה 34 קילומטרים מזרחית לעיר אישינומקי, ובעומק 60 קילומטרים מתחת לפני הים. לפי רשת התקשורת המקומית קיודו ניוז, אזהרת צונאמי פורסמה בקו החוף המזרחי של מחוז מיאגי, האזור שנפגע באורח הקשה ביותר בצונאמי שפגע ביפן ב-2011. עשרות אלפי בתים במחוז מיאגי נותקו היום מרשת החשמל בשל הרעידה.

לפני כשבוע ציינו במדינה עשור לפגיעת הצונאמי הקטלני, שגרם לדליפה בתחנת הכוח הגרעינית בפוקושימה. רעידת האדמה שהכתה אז בחופי יפן היתה בעוצמה של 9 דרגות בסולם ריכטר, והיתה מהרעידות החזקות ביותר שתועדו בהיסטוריה.

הרעש העז גרם לצונאמי שהגיע בשיאו לגובה של כ-19 מטרים וסחף חלקים גדולים מהאזור הצפוני במדינה, השמיד ערים וגרם להתכת שלושה כורים גרעיניים בתחנת הכוח בפוקושימה. יותר מ-18 אלף בני אדם נהרגו, רבים מהם בשל הצונאמי, וכמעט חצי מיליון בני אדם איבדו את בתיהם. עשרות אלפים לא יכולים לחזור לבתיהם גם כיום, עשור לאחר הצונאמי, בשל שאריות הדליפה הגרעינית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ