מושארף נמלט מביהמ"ש לאחר שהשופטים הורו על מעצרו

השופטים ביטלו את שחרורו בערבות של נשיא פקיסטאן לשעבר, ימים לאחר שנאסר עליו להתמודד בבחירות. הוא ושומריו נכנסו למכונית וברחו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי-פי

בית המשפט בפקיסטאן הורה על מעצרו של הנשיא לשעבר פרבז מושארף, וביטול שחרורו בערבות בתיק הנוגע להחלטתו להשעות את החוקה ולהכריז על מצב חירום ב-2007. מושארף, שנכח בבית המשפט באיסלאמבאד כשהפסיקה התקבלה, הצליח להימלט מהמקום עם שומריו במכונית שחורה, והשוטרים לא הספיקו לעצור אותו.

בשנת 2007 הורה מושארף על מצב חירום בתגובה לאלימות חמושים איסלאמים. בנוסף, הוא הטיל מעצר בית על שופטים בכירים, ופיטר את נשיא בית המשפט העליון. הגנרל חזר לאחרונה למדינה לאחר גלות של ארבע שנים, וערבות הקודמת למעצר, המקובלת במערכת המשפט במדינה, הגנה עליו עם נחיתתו.

עם זאת, היום הודיע בית המשפט כי השחרור לא יוארך, והורה לעצור את מושארף. דוברת הנשיא לשעבר, סיימה עלי דאדא, הודיעה כי צוותו המשפטי של הגנרל בוחן כעת את האפשרויות שלפניו.

  זו המכה השנייה שניחתת השבוע על מושארף, שעלה לשלטון בהפיכה צבאית בשנת 1999 ונאלץ להתפטר מתפקידו בשנת 2008 בעקבות עלייה בחוסר שביעות הרצון מתפקודו. בחודש שעבר הוא חזר למדינתו לאחר ארבע שנים של גלות בדובאי ובלונדון, וקיווה לשוב לחיים הפוליטיים. עם זאת, בית המשפט בפשאוואר הודיע השבוע כי מושארף לא יוכל להתמודד בבחירות הקרובות לפרלמנט שייערכו ב-11 במאי.

  מאז שהגנרל נאלץ לעזוב את המדינה, ההנהגה האזרחית בפקיסטאן מתמודדת עם משבר כלכלי, עלייה של פלגים איסלאמיים קיצונים ומתיחות עם וושינגטון בנוגע להתקפות המל"טים וחיסול בן לאדן.

  מושארף נתפש כאויב של המורדים האיסלאמים בגלל החלטתו לחבור לארה"ב לאחר הפיגועים ב-11 בספטמבר 2001, והטליבאן בפקיסטאן איים בעבר להרוג את מושארף אם יעז לחזור לארצו. תומכיו של מושארף, בהם אנשי צבא רבים, רואים בו כמנהיג היחיד שיוכל להביא ליציבות במדינה.

  מושארף וצוותו נמלטים במכוניתם מבית המשפט, היום צילום: אי-פי

  לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ