קתרין מרפי, גרדיאן

יממה אחרי ההשפלה שנגרמה לה בגלל חשיפתו של תפריט סקסיסטי שהוכן עבור אירוע גיוס תרומות של מפלגת האופוזיציה, מצאה את עצמה ראשת ממשלת אוסטרליה, ג'וליה גילארד, שוב במבוכה סביב עניינים הקשורים במין ובמגדר. בראיון שהעניקה היום (חמישי) לתחנת הרדיו 6PR, הפתיע השדרן האוורד סטלר את גילארד ושאל אותה אם בן זוגה, טים מתייסון, הוא הומו.

במהלך הראיון אמר סטלר, הידוע כשדרן פרובוקטיבי, כי ברצונו "להעניק לראשת הממשלה את האפשרות לפוצץ את המיתוסים, השמועות, הבדיחות העוקצניות והרמיזות", ואז שאל אותה ישירות: "טים הומו?". "זה פשוט מגוחך", היתה תגובתה המידית של ראשת הממשלה שישבה באולפן.

"אבל את שומעת על כך: 'הוא חייב להיות הומו, הוא מעצב שיער'. לא אני אומר את זה", התעקש סטלר. "ובכן האוורד", ענתה גילארד, "אני לא יודעת אם צריך לחזור בפני על כל דבר מטופש שנאמר. לכל מעצבי השיער שנמצאים שם, כולל גברים שמאזינים, אני לא חושבת שבחיים אנו יכולים להביט על מקצוע מסוים באופן כללי, מקצוע שיש בו כל כך הרבה אנשים, ולהגיד 'אנחנו יודעים משהו על כולם'. זה אבסורד". צפו בראיון הרדיופוני.

סטלר לא הסתפק בכך והמשיך לחפש אחר הכחשה גורפת. "את יכולה לאשר שהוא לא הומו?", שאל. "או האוורד, אל תהיה נלעג. ברור שלא. תן לי להחזיר אותך אל הקרקע". הראיון עורר זעם וגינויים רבים ובעקבות כך החליטה התחנה להשעות את סטלר מתפקידו. גילארד מעולם לא נישאה ואין לה ילדים. מתייסון הוא גרוש עם שלושה ילדים. הקשר הרומנטי בינו לבין ראשת הממשלה החל ב-2006.

"המארב" הרדיופוני לראשת הממשלה בא כאמור 24 שעות אחרי חשיפת תפריט שחולק באירוע גיוס תרומות עבור איש המפלגה הליברלית והשר לשעבר מל ברו לקראת הבחירות לפרלמנט בספטמבר. התפריט כלל מנה בשם Julia Gillard Kentucky Fried Quail - Small Breasts Huge Thighs and a Big Red Box או בתרגום חופשי: "שלו ג'וליה גילארד מטוגן בסגנון קנטקי - חזה קטן, ירכיים ענקיות ו'אריזה' (כינוי לאיבר מין) גדולה ואדומה".

גילארד ומתייסון בקמפיין הבחירות של 2010צילום: בלומברג

גילארד כינתה את ההערות על גופה "סקסיסטיות באופן בוטה" ואמרה כי "מדובר בדפוס התנהגות וולגרי של האופוזיציה". מנהיג האופוזיציה, טוני אבוט, שלא נכח בסעודה, התנער מהדברים ואילו ברו פרסם התנצלות פומבית. הבוקר נודע כי מי שעמד מאחורי התפריט הוא ג'ו ריצ'ארדס, בעלי מסעדה מבריסביין שבה התקיים האירוע. ריצ'ארדס סיפר כי כתב את התפריט כבדיחה בינו לבין בנו ולא התכוון שהדבר יוודע לאורחיו ובוודאי שלא לציבור.

ג'וליה גילארד, שנכנסה לתפקידה ב-2010, היא ראשת הממשלה הראשונה בתולדות אוסטרליה. באוקטובר אשתקד היא האשימה את אבוט ב"היסטוריה ארוכה של סקסיזם ומיזוגניה". אתמול הזהירה גילארד מ"שחיקה" במעמד הנשים באוסטרליה תחת ממשלה עתידית בראשותו של אבוט. היא הסבירה כי אבוט הקתולי סבור שיש "לסלק" את הקול הנשי מהמערכת הפוליטית והופך את הדיון על הפלות "למשחק פוליטי שמנוהל בידי גברים". האופוזיציה גינתה את דברי ראשת הממשלה והאשימו אותה בניסיון לצבור הון אלקטורלי באמצעות "מלחמת מגדר שקרית".
.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ