לוגו אי-פי
אי-פי

תיירת דנית נאנסה על ידי קבוצה של צעירים הודים סמוך לקניון פופולרי בבירה ניו דלהי, אחרי שאיבדה את דרכה וביקשה מהם לסייע לה להגיע חזרה למלון. המקרה התרחש אתמול (שלישי) והוא האחרון בשורה של מעשי אונס קבוצתיים מלווים באלימות קשה כלפי נשים בהודו בכלל, ותיירות בפרט.

התיירת הדנית, בת 51, נשדדה והוכתה במהלך התקיפה שאירעה בשעות אחר הצהריים. משטרת ניו דלהי מסרה כי האישה הצליחה להגיע למלונה בשעות הערב ופקיד הקבלה הזעיק שוטרים למקום. טרם בוצעו מעצרים.

האלימות המינית הקשה שנהוגה בהודו כלפי נשים עלתה לכותרות לפני כשנה, בעקבות מקרה שאירע בדצמבר 2012 ובו עברה סטודנטית בת 23 אונס קבוצתי באוטובוס נוסע בניו דלהי ואז נרצחה. הצעירה הותקפה בעת שעלתה לאוטובוס עם בן זוגה, בידי לפחות חמישה גברים שסיירו בעיר ותרו אחר קורבן. הם חבטו בחבר עד שאיבד את הכרתו, ואז הובילו אותה לאחורי האוטובוס ושם אנסו אותה באכזריות, ולאחר מכן השליכו את השניים בצדי הכביש. הצעירה, שנפגעה בארח אנוש, מתה אחרי שבועיים מפצעיה בבית חולים בסינגפור

זירת האונס בניו דלהי. התיירת תעתה וביקשה עזרה

המקרה הוציא המונים לרחובות הערים בהודו בקריאה לשינוי חברתי ולהחמרת הענישה על מעשי אונס. כמה חודשים אחר כך הוכפל העונש ל-20 שנות מאסר ומקרים של הטרדה מינית ומציצנות הוגדרו עבירות פליליות. ארבעת הנאשמים נשפטו לעונש מוות. קטין שלקח אף הוא חלק באונס נשפט לשלוש שנות מאסר.

עם זאת, גל המחאות לא הצליח להביא לשינוי של ממש בקרב שכבות האוכלוסיה הנמוכות וקשות היום ורחובות הערים, ודלהי בפרט, לא הפכו לבטוחים יותר. רנג'נה קומארי, מנהלת המכון ההודי למחקר חברתי, מסבירה כי "השמרנות והפטריאכליות של החברה ההודית היא זו שמובילה גברים להשתמש באונס ככלי להפחדת האישה. הלך הרוח לא השתנה, מדובר באתגר חברתי ענק".

הפגנה נגד האלימות כלפי נשים סמוך לפרלמנט בניו דלהי

מומחים סבורים כי הצמיחה המואצת בהודו והפער ההולך וגדל בין עשירים לבין עניין רק מחריפים את בעיית האלימות המינית. לדבריהם, צעירים מתקשים להוכיח את הדומיננטיות הגברית המסורתית בעולם המשתנה ולכך מתווספים פרמטרים אחרים כגון: סטיגמות תרבותיות, אפטיות מצד המשטרה וחוסר התרעה משפטית. כל אלה, מסבירים המומחים, מקשים עוד יותר על נשים שרוצות להתלונן.

למרות זאת, בשנת 2013 חלה עלייה גדולה בכמות התלונות על מעשי אונס בהודו. בחודשים ינואר-אוקטובר התקבלו בניו דלהי ובפרבריה 1,330 תלונות על מעשי אונס בהשוואה ל-706 בכל שנת 2012. התהודה העולמית לה זכו מקרי האונס הקבוצתי בהודו הובילו לירידה מובהקת במספר המבקרים במדינה, דבר שחייב את משרד התיירות ההודי לפתוח בקמפיין שזכה לשם "אני מכבד את האישה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ