282 נעדרים, שישה הרוגים ו-174 ניצולים בטביעת מעבורת בדרום קוריאה

340 מנוסעי המעבורת היו תלמידי תיכון. חלק מההורים, שהגיעו לאזור באופן עצמאי, טוענים כי לא מתקיים מבצע חילוץ וכי הממשלה משקרת

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס

עבור ההורים של בני הנוער הרבים שעדין נעדרים כתוצאה מטביעת המעבורת היום (רביעי) מול חופה הדרום-מערבי של דרום קוריאה, ההמתנה לחדשות טובות או רעות היא בלתי נסבלת. מתוך 462 הנוסעים על המעבורת, שהפליגה מנמל אינצ'און בלילה שבין שלישי לרביעי, קרוב ל-340 הם מאותו בית ספר תיכון ליד הבירה סיאול. התלמידים היו בדרכם לטיול של בית הספר יחד עם מוריהם.

עד כה ידוע על שישה בני אדם לפחות שנהרגו, מתוכם תלמיד אחד מבית הספר. 282 נוסעים נוספים עדין נעדרים ו-174 חולצו בבטחה. סמוך לשעה 04:00 (שעון מקומי) התקבלו במשמר החופים של דרום קוריאה אותות מצוקה מספינת הנוסעים, לאחר שזו החלה לשקוע מסיבה שטרם ידועה. הספינה, שהייתה בדרכה לאי הגעשי ג'ג'ו, נשאה על סיפונה גם 150 כלי רכב.

קרובת משפחה של אחד הנוסעים הנעדרים מגלה שבנה נמצא ברשימת הניצולים

חוסר ידיעה שורר סביב מספר האנשים שניצלו ואלו שעדין נעדרים, לאחר שהרשויות הדרום קוריאניות שינו את ההערכות שלהם באמצע היום. שר הביטחון של דרום קוריאה הודיע בהתחלה כי 368 אנשים ניצלו וכמאה נעדרים. מאוחר יותר הוא אמר שהמספרים האלה היו חישוב מוטעה, והפך את מה שהסתמן כמו חילוץ מוצלח לכדי אסון גדול.

קרובי המשפחה של הנעדרים נעים בין תקווה לייאוש ומביעים גם כעס על מה שנראה כמו טיפול כושל של הרשויות. אבא של אחד התלמידים הנעדרים סיפר שהוא ועשרה הורים נוספים שילמו 61 אלף וון (204 שקלים) כל אחד כדי לשכור סירה שתיקח אותם למקום הארוע, יחד עם עיתונאי מקומי וצוללן. "לא מתקיים מבצע חיפוש", הוא אמר כששב לעיר ג'ינדו, הקרובה ביותר למקום הטביעה, "ראינו באופן ברור שאין. מה שהם עשו כשהגענו היה לעצור את דליפת השמן מהספינה. אני כועס מאוד. התקשורת אומרת שמבצע החילוץ ממשיך. זה שקר".

קרובי משפחה של התלמידים הנעדרים מדליקים למענם נרות בחצר בית הספר

כעס כוון גם כלפי עיתונאים שניסו לראיין את המשפחות של הנעדרים או את הניצולים וגם כלפי בית הספר, שבשלב מסוים פרסם בטעות כי כל 338 התלמידים והמורים ניצלו.
הורים רבים של התלמידים התאספו בחצר בית הספר עם הישמע החדשות על האסון. ג'ונג קיונג-מי, אמא של תלמיד בן 17, היתה ברת מזל. היא קיבלה הודעת טקסט מבנה בה כתב כי הוא ניצל עם כמה חברים נוספים ושהוא מחכה לה בג'ינדו. "כששמעתי את החדשות, הרגשתי שהלב שלי מפסיק לפעום", היא אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס. הורי התלמידים שניצלו עלו על הסעות שהביאו אותם לג'ינדו, כדי לפגוש את ילדיהם. הניצולים ישבו על רצפת אולם התעמלות, כשהם עטופים בשמיכות ומקבלים טיפול רפואי.

במבצע החילוץ המורכב משתתפות מעל 100 ספינות של חיל הים הדרום קוריאני, משמר החופים וספינות אזרחיות, כמו גם 18 הליקופטרים. המבצע, שהחל בשעות הלילה ובמשך כל היום, נמשך גם בשעות אלה. על פי הדיווחים בדרום קוריאה, גם ספינת חיל הים האמריקאי מסייעת בחילוץ. תאורה מלאכותית מאירה את האזור בשעות הלילה, אבל צוללנים לא לוקחים חלק בחיפושים הליליים ולא תרים אחר ניצולים בתוך הספינה, שבשלב זה כמעט כולה טבועה.

מאמצי החילוץ בקוריאה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ