נמשכים החיפושים אחר אור אסרף; אמו: "מנסה להישאר אופטימית"

כוחות חילוץ מנסים לאתר את הישראלי שהקשר עמו נותק לאחר רעידת האדמה בנפאל. לדבריהם, החיפוש נערך באזור בעייתי שמוגבל לשטח של כשישה קילומטרים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

משלחות חילוץ רבות מחפשות עדיין את את אור אסרף מלהבים, אחד הישראלים ששהו בנפאל בעת הרעש לפני שבוע, ושהקשר אתו נותק. "אני מנסה להישאר אופטימית למרות שאור לא שיתף פעולה ולא צץ מהיער כמו שקיווינו", אמרה הערב (שבת) אמו של אור, אורית אסרף, בשיחה ל"הארץ".

לדברי אורית אסרף, בשטח יש כוחות רבים ומגוונים והרבה אנשי מקצוע. היא סיפרה כי דיברה עם פטריק בעלה, שנמצא כעת בנפאל יחד עם משלחות החילוץ, ואמרה: "אנחנו יודעים בדיוק איפה אור צריך להיות. כנראה צריך לחפש אותו ברזולוציה יותר גבוהה. איך עושים את זה — זה כבר עניין של אנשי המקצוע. יש שם מורכבות מאוד גדולה של השטח: נקיקים, טופוגרפיה מסוכנת. אבל אנחנו מאוד אופטימיים, מאוד מאמינים בכוחות של אור ומאמינים שנמצא אותו ביומיים הקרובים".

המטיילים הישראלים שחולצו מנפאל נוחתים בנתב"ג, השבוע צילום: אוליבייה פיטוסי

אתמול יצא כוח ישראלי של פיקוד העורף לשמורה לחפש אחר אסרף. יממה קודם לכן נסע אביו של אסרף לנפאל להצטרף לחיפושים.

חיליק מגנוס, מנהל חברת חילוץ והצלה, שאנשיה בשטח משתתפים במאמצי החילוץ, סיפר שלפי המידע שקיבלו יש שטח של כשישה קילומטרים שבו אסרף אמור להימצא. "המידע שלנו לא מלא", אמר מגנוס, "הוא נשען על כמה עדויות מאוד אמינות שהצלחנו לתחקר. יכול להיות שמידע חדש, שאנחנו עדיין לא אוחזים בו, ישנה את התמונה".

מגנוס סיפר גם כי האזור בעייתי מבחינת הקרקע וקשה לחיפושים. "ממשיכים להידרדר שם סלעים וחלקי קרקע", סיפר. לדבריו, הבוקר נמצאו באזור שתי גופות, של בחור הולנדי ובחור נפאלי.

מחברת החילוץ של כלל ביטוח נמסר כי מחר יתכנסו הכוחות השונים להצטיידות מחודשת ולהערכת מצב נוספת, שלאחריה ימוקד אזור החיפושים מחדש.

אף כי מחר בבוקר ינחתו בישראל חלק מכוחות החילוץ שיצאו עם משלחת צה"ל במוצאי השבת שעברה לאזור האסון, לדברי דובר צה"ל מאמצי האיתור והחילוץ של אסרף יימשכו וכוחות יחידת החילוץ וההצלה, יחד עם כוחות צבא נפאל, עושים כל מאמץ כדי לאתרו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ