תגובת דרום קוריאה לניסוי הגרעיני של פיונגיאנג: חידוש שידורי התעמולה בגבולן המשותף

צבא דרום קוריאה העלה את הכוננות באזור הגבול בין המדינות. בכיר בנשיאות המדינה איים בתגובה חמורה אם צפון קוריאה תעורר פרובוקציה. סיאול דנה עם ארה"ב בהצבת כלי נשק אסטרטגיים באזור

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חייל דרום קוריאני משקיף לעבר הגבול עם צפון קוריאה, היום
חייל דרום קוריאני משקיף לעבר הגבול עם צפון קוריאה, היוםצילום: אי־פי
רויטרס

דרום קוריאה הודיעה היום (חמישי) כי החל ממחר היא תחדש את השימוש ברמקולים המשדרים תעמולה נגד צפון קוריאה באזור הגבול בין המדינות, זאת בתגובה לניסוי הגרעיני הרביעי שערכה פיונגיאנג השבוע.

צ'ו טאי-יונג, בכיר ביטחון לאומי במשרד הנשיאות הדרום קוריאני, מסר כי הניסוי הצפון קוריאני מהווה "הפרה משמעותית" של ההסכם בין המדינות שהושג בחודש אוגוסט בין המדינות במטרה להחליש את המתיחות ולחמם את היחסים.

בנוסף, העלתה דרום קוריאה את כוננות הצבא לרמה הגבוהה ביותר באזור הגבול. "הצבא שלנו נמצא במוכנות מלאה. אם צפון קוריאה תשקול לעורר פרובוקציה, היא תספוג עונש תקיף", אמר צ'ו. שידורי התעמולה בגבול בין צפון קוריאה לדרום קוריאה בעבר הכעיסו מאוד את הממשל בפיונגיאנג וגרמו לחילופי אש בין הצדדים בחודש אוגוסט.

בכיר בצבא דרום קוריאה אמר כי המדינה נמצאת במגעים עם ארה"ב בדרישה לשלוח נשק אסטרטגי אמריקאי לחצי האי קוריאני ולהציבו בדרום קוריאה כדי להגן מכל תוקפנות צפון קוריאנית.

תושבי צפון קוריאה חוגגים את הצלחת הניסוי הגרעיני הרביעי, אתמולצילום: אי־אף־פי

ארה"ב ומומחי נשק אומנם הטילו ספק כי במהלך הניסוי נעשה שימוש בפצצת מימן, כפי שטענה פיונגיאנג, אולם קראה להטיל יותר סנקציות נגד המדינה המתגרה. הפיצוץ התת קרקעי שנרשם במהלך הניסוי הכעיס מאוד גם את סין שלא קיבלה הודעה מוקדמת מבעלת בריתה פיונגיאנג, מה שיכול להצביע על משבר ביחסים בין המדינות.

בעקבות הניסוי דנו ארה"ב ודרום קוריאה באפשרות של הצבא נשק אמריקאי אסטרטגי באזור. אחרי הניסוי האחרון של צפון קוריאה ב-2013, שלחה ארה"ב לדרום קוריאה שני מפציצים גרעיניים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ