גרדיאן

באוסטרליה סוכל אמש ניסיון לפוצץ פצצה במטוס ולהפילו, כך הודיע ראש הממשלה מלקולם טרנבול. בעקבות זאת, הוחמרו נהלי הביטחון בכל נמלי התעופה במדינה, לרבות סריקה נוספת של תיקים.

בפשיטות משטרתיות על חמש דירות בפרברי סידני נעצרו בסך הכל ארבעה בני אדם. מפקד המשטרה המקומית, אנדרו קולבין, אמר כי העצורים תכננו להשתמש במטען מאולתר. "אני מאמין שזה טרור איסלאמי", אמר קולבין, "אנו צריכים לחקור מי בדיוק עומד מאחורי זה". לדבריו, לפשיטות קדם מידע מודיעיני אודות האיום.

ראש הממשלה טרנבול אמר עוד כי לא מדובר במפגע בודד. "אנו עומדים מול איומי טרור רבים. רבים מהמפגעים פועלים לבד, במהירות וללא אזהרה", אמר הלילה. "במקרים אחרים אלו תוכניות משוכללות יותר - וזה היה המקרה", הוסיף. לפי המשטרה, הפיגוע כוון נגד נמל תעופה מרכזי באוסטרליה, אך שמו לא נמסר.

משטרת אוסטרליה סירבה לומר אם הפצצה כבר היתה מוכנה לשימוש, ואם ארבעת העצורים היו ברשימת החשודים בטרור. בתקשורת המקומית דווח כי במקביל, נמצא חפץ חשוד נמצא באזור בו התקיימו הפשיטות.

משטרת אוסטרליה פושטת על דירות, הלילהצילום: DAVID GRAY/רויטרס

האיום באוסטרליה מוגדר כעת "סביר", וטרנבול אמר כי הוא לא ישתנה בזמן הקרוב. מפקד המשטרה של מדינת המחוז ניו סאות' ויילס, מיק פולר, הסביר שהייתה דחיפות מיוחדת במקרה זה, כי מדובר היה באיום טרור ממשי. "המציאות עם טרור היא שלא ניתן לחכות עד שתרכיב את כל הפאזל. אם תטעה - התוצאות עלולות להיות חמורות", הסביר.

מפקד המשטרה קולבין הבטיח כי האבטחה בנמלי התעופה היא ברמה גבוהה. "לאוסטרליה יש את סידורי האבטחה מהטובים בעולם", אמר. "אנחנו בטוחים שהם יעילים והיו יכולים להיות יעילים גם במקרה הזה", אמר והוסיף: "הפשיטות בסידני ימשיכו גם בימים הקרובים, לאור הממצאים בפשיטות הנוכחיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ