צרות במשפחה הקיסרית: הוריה של הנסיכה מאקו מיפן דחו את נישואיה

הנסיכה, המאורסת לסטודנט למשפטים, טענה כי הדחייה נועדה לתת להם זמן להיערך לאירוע. התקשורת ביפן מדווחת כי הסיבה האמיתית היא חובות אמו של הארוס בגלל שכר הלימוד שלו

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הנסיכה מאקו בביקורה בברזיל, בחודש שעבר
הנסיכה מאקו בביקורה בברזיל, בחודש שעברצילום: Nelson Antoine/אי־פי
לוגו גרדיאן
גרדיאן

הוריה של הנסיכה מאקו מיפן הודיעו כי נישואיה לא ייערכו עד אשר אמו של ארוסה תפתור את התסבוכת הפיננסית אליה נקלעה בעקבות לקיחת הלוואה.

מאקו בת ה-26, נכדתו הבכורה של הקיסר אקהיטו, עוררה סערה בספטמבר שעבר כשהודיעה על אירוסיה לקיי קומורו, צעיר ''פשוט עם'' שהכירה במהלך לימודיה באוניברסיטה בטוקיו. קומורו עבד לזמן מה כעוזר במשרד משפטים בטוקיו ובקרוב יתחיל ללמוד בבית הספר פורדהאם למשפטים בניו יורק - על בסיס מלגה.

הנסיכה - שכמו כל בנות משפחת המלוכה ביפן שמתחתנות עם "פשוטי עם", תיאלץ להיפרד ממעמדה המלכותי - היתה אמורה להינשא למשפטן בן ה-26 בנובמבר הקרוב, אבל בחודש פברואר נדחו נישואיהם במפתיע ל-2020. בני הזוג אמרו כי הם זקוקים לעוד זמן כדי להכין את עצמם "לחשוב על הנישואים לעומק". "הגענו למסקנה שאין לנו מספיק זמן להיערך לאירועים השונים הקודמים לחתונה שלנו בסתיו ולחיים שלנו לאחר מכן", כתבה אז מאקו בהודעה, "אנחנו מאמינים שמיהרנו בחלק מהדברים".

זאת ועוד, במדינה היו חששות כי ההכנות לחתונה המלכותית, הראשונה מאז חתונתה הצנועה של בתו של הקיסר ב-2005, יאפילו על פרישתו הצפויה שמתוכננת להיערך ב-30 באפריל בשנה הבאה, אז יוחלף הקיסר בן ה-84 בבנו הבכור, יורש העצר נארוהיטו.

הנסיכה מאקו וארוסה קיי קומורו, בספטמברצילום: Shizuo Kambayashi, Pool / AP

עם זאת, כלי תקשורת ביפן דיווחו כי הוריה של מאקו, הנסיכה אקישינו והנסיך קיקו, מוטרדים מהדיווחים בתקשורת על אמו של קומורו שחווה בעיות פיננסיות כתוצאה מהלוואה שקיבלה משותפה לשעבר שנועדה לכסות על שכר הלימוד של בנה. על פי הדיווח, הוריה של מאקו אמרו למשפחת קומורו מספר פעמים בפגישות פנים מול פנים כי החתונה עלולה להיות בסכנה בשל חובותיה של האם ולא תיערך כמתוכנן עד שהנושא יוסדר.

בנוסף, משפחת המלוכה מוטרדת שהזוג הצעיר יזמן ביקורת ציבורית קשה נוכח העובדה שהם יקבלו כמאה מיליון ין (900 אלף דולר) מהממשלה כדי להקל על יציאתה של מאקו ממשפחת הקיסר וכניסתה לחיים לא מלכותיים.

מוקדם יותר החודש עזב קומורו לניו יורק כדי להתחיל את לימודיו שיימשכו שלוש שנים. טרם נקבעו תאריכים לחתונה ולאירועים המלווים אותה, אולם בסוכנות הידיעות קיודו צוטט גורם הקרוב לזוג שאמר כי מאקו וקומורו עדיין בקשר ומתכוונים להינשא בכל מקרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ