לוגו אי-פי
אי-פי

גורת יונק ימי גדול, קרוב משפחה של פרת הים (dugong, או "תחש המשכן" בעברית), יצרה קשר רגשי עמוק עם בני אדם לאחר שאיבדה את אמה דרומית לתאילנד. הגורה, שקיבלה את השם מריום, זכתה לאהדה רבה בתאילנד לאחר שתמונותיה - שותה חלב ואוכלת עשב ים מידיהם של צוללנים - הופצו באינטרנט ושודרו בערוצי הטלוויזיה.

מריום אוכלת עשב ים צילום: Sirachai Arunrugstichai/אי־פ

המטפלים של מריום מעריכים שהיא בערך בת חמישה חודשים, ובבגרותה היא עשויה להגיע לאורך של כ-3.4 מטר. היא אותרה לבדה ליד החוף של האי קו פודה בחודש אפריל, וכשניסו הווטרינרים והמתנדבים לשחררה לבית גידול של בני מינה היא סרבה לעזוב אותם. מדי יום ביומו ניסו המטפלים לשחרר אותה, אך היא מיד שחתה בחזרה אל חבריה האנושיים.

הוטרינרים מסבירים שהגורה יצרה אמנם קשר קרוב עם בני האדם, אך היא נמשכת גם לצורתו של החלק התחתון של הקאנו שלהם, שמזכיר לה את אמה. "היא שוחה לצדה ומנסה להצמד לסירה כאילו זאת היתה האמא שלה", אמרה נאנטריקה צ'נסואה, העומדת בראש מכון המחקר לחיות הים של בית הספר לוטרינריה באוניברסיטת צ'ולאלונגקורן, "כשאנחנו שוחים היא מנסה לתחוב את אפה מתחת לזרוע שלנו, כפי שהיתה עושה עם אמה".

המטפלות של מריום מאכילות אותה חלבצילום: Sirachai Arunrugstichai/אי־פ

"היא נמשכת לכל דבר שהיא חושבת שנראה כמו אמא שלה", סיכמה נאנטריקה. התהילה לה זכתה מריום יצאה מגבולות האינטרנט - שם תמונותיה משותפות באופן יומיומי - ומבקרים רבים מגיעים לחוף לצפות בה. בשעות ההאכלה שלה עומדים עשרות תיירים וצופים מרחוק על הגורה יונקת מבקבוק חלב בידי מטפליה.

מריום מתחת לסירהצילום: Sirachai Arunrugstichai/אי־פ

מטפליה מעריכים שיאלצו להמשיך ולהאכיל את מריום במשך שנה לפחות, עד שתיגמל מחלב ותאכל להתחיל לדאוג לעצמה. נאנטריקה הסבירה שגורי תחש המשכן יונקים מאמם במשך שנה וחצי לפחות ובדרך כלל חיים לצד אמם בשמונה השנים הראשונות לחייהם. המומחית הוסיפה שבשלב כלשהו, המטפלים יתחילו לאמן אותה לחיים עצמאיים, אך כעת, הם מתמקדים בהישרדותה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ