עדכונים

יפן תעכב הורדת נוסעים מה"דיאמונד פרינסס" אם שהו בתא אחד עם חולים

הרשויות ביפן הודיעו כי יעכבו הורדת נוסעים מהספינה "דיאמונד פרינסס" אם שהו בתא אחד יחד עם מי שאובחנו כחולים בנגיף. הורדת הנוסעים החלה היום, עם תום תקופת ההסגר בת השבועיים.

יותר מ-540 נוסעים מתוך 3,700 איש שהיו על הסיפון אובחנו עד כה כחולים. היום יתפנו מהספינה כ-500 נוסעים ו-2,500 נוספים צפויים להתפנות ביומיים הבאים. רק נוסעים שלא אובחנו כנושאי הנגיף יורשו לרדת מה"דיאמונד פרינסס".

כל נוסע שהיה במגע עם נוסע שנדבק בקורונה יצטרך לשהות 14 ימים נוספים בבידוד. לפי שעה לא ברור אם בספינה או במקום אחר שאותו יקבעו הרשויות ביפן.

יתר על כן, מרגע שאחרון הנוסעים יעזוב את ה"דיאמונד פרינסס", צוות הספינה ייכנס לבידוד נוסף שיימשך שבועיים. החברה שמפעילה את הספינה, Princess Cruises, הודיעה ש-169 שאובחנו באחרונה כנשאי הנגיף עדיין נמצאים על סיפונה וממתינים להעברתם לבית חולים.

אתמול פינתה ארה"ב 300 אזרחיה מהספינה בשתי טיסות ששלחה ליפן. בנוסף, שישה אזרחי דרום קוריאה פונו לסיאול, יחד עם בן זוג יפני של אחת מהן.

מספר המתים בסין מהנגיף חצה את ה-2,000

הרשויות בסין דיווחו הלילה (רביעי) על 132 מקרי מוות חדשים מנגיף הקורונה במחוז חוביי, ועל יותר מ-2,000 מקרים עד כה במדינה. בנוסף לכך דווח על 1,693 מקרי הידבקות חדשים - ירידה בהשוואה לדיווח אתמול, שעמד על 1,807 מקרים חדשים.

בסין פורסם מחקר מקיף על אודות האוכלוסיות שנפגעו מהווירוס

גורמים בשירותי הרפואה הסיניים פרסמו אתמול ניתוח ראשוני של יותר מ-44 אלף מקרים של בני אדם שנדבקו נגיף הקורונה. מדובר בנתונים המקיפים ביותר שפורסמו עד כה מאז שהתפרץ הנגיף בעיר ווהאן שבסין בחודש דצמבר.

המסמך בחן 44,672 מקרים של קורונה שאובחנו עד 11 בפברואר ברחבי סין. אף שהנתונים עולים בקנה אחד עם מידע קודם שכבר פורסם על אודות הנגיף ועל דפוסי ההידבקות במחלה, הם מספקים ניתוח מעמיק יותר משהיה בנמצא עד כה.

לפי המידע שפרסם המרכז הסיני לבקרת מחלות ומניעתן, 80.9% ממקרי הקורונה שהתגלו היו מתונים, 13.8% חמורים ורק 4.7% הוגדרו קריטיים. עוד עולה מהנתונים, כי זקנים ואנשים עם היסטוריה רפואית מועדים יותר לחלות ממנו, וכן צוותים רפואיים.

הדו"ח מציין, כי שיעור המוות מהנגיף במחוז חוביי עומד על 2.9%, בעוד בשאר המדינה רק 0.4% מהחולים בקורונה מתו. אם הנתונים מדויקים, שיעור התמותה הממוצע מהנגיף עומד על 2.3%. עם זאת, לפי המחקר, שיעור המוות מהמחלה גבוה יותר בקרב מבוגרים מעל גיל 80.

גברים מועדים יותר למות מהמחלה מנשים – שיעור התמותה בקרב גברים עומד על 2.8% ובקרב נשים על 1.7%, כך עולה מהדו"ח. מניתוח הנתונים עולה, כי המחלות שמעלות את הסיכוי ללקות בקורונה באופן הניכר ביותר הן מחלות לב וכלי דם, ואחריהן סוכרת, מחלות ריאה כרוניות וסטרס.

המסמך מציין כי 3,019 עובדים במערכת הרפואה של סין נחשפו למחלה, מתוכם 1,716 אובחנו כחולי קורונה. חמישה מהם מתו עד מועד פרסום המחקר. היום התווסף אליהם מנהל בית חולים ורופא בכיר בווהאן. רופא בכיר נוסף, שו דפו, מת מהנגיף ביום חמישי האחרון.

ניו יורק טיימס: כמחצית מאוכלוסיית סין נתונה להגבלות תנועה כלשהן

ניתוח של ניו יורק טיימס מצא שלפחות 150 מיליון בני אדם בסין, שהם יותר מ-10% מאוכלוסיית המדינה, נתונים להגבלות ממשלתיות על חופש התנועה שלהם בשל התפרצות הנגיף. הם חלק מקבוצה גדולה יותר של כ-750 מיליון תושבים בסין שבשכונות שלהם ובכפרים שלהם הטילו הגבלות כלשהן על תנועה.

פאזלים ושעות של נטפליקס: כך חיים אמריקאים ששבו מסין היישר לבידוד ביתי

אמריקאים מפונים מהאונייה "דיאמונד פרינסס" ביפן, אתמול. ליפקין יחגוג את "שחרורו מהכלא" בכוסית מרטיניצילום: Jae C. Hong/אי־פי

ד"ר יאן ליפקין הוא אחד ממאות תושבים בארה"ב, ואלפים בעולם, שהכניסו עצמם מרצון להסגר בביתם לאחר חזרתם מהמדינה שבה התפרץ נגיף הקורונה - למרות שאינם חולים. בעוד שאוניות התענוגות המצויות בהסגר והמפונים האמריקאים ששוכנו בבסיסים צבאיים משכו תשומת לב עולמית רבה, המסתגרים בביתם נותרו בצל, כל אחד לעצמו, מנסים למצוא דרכים יצירתיות להעביר את הזמן.

לכתבה המלאה

יפן תערוך ניסוי לטיפול בנגיף באמצעות תרופות ל-HIV

דובר ממשלת יפן אמר אתמול כי המדינה מתכננת לערוך ניסוי בתרופות לטיפול ב-HIV כדי לטפל בחולים הנושאים את נגיף הקורונה. הממשלה עושה "הכנות כדי שהניסוי הקליני יוכל להתחיל מהר ככל שניתן", אמר יושיהידה סוגה.

בתאילנד, רופאים טענו כי בחלק מהמקרים נצפתה הצלחה בטיפול בחולים קשים של הנגיף באמצעות שילוב של תרופות לשפעת ותרופות לטיפול ב-HIV.

בית האופנה שאנל ביטל תצוגה בבייג'ין

בית האופנה "שאנל" הודיע היום (שלישי) על ביטול תצוגת אופנה גדולה שהייתה אמורה להתקיים בבייג'ין בחודש מאי. "בהתאם להנחיות הרשויות בסין, החלטנו לדחות את הפרוייקט", נמסר מבית האופנה.

(רויטרס)

הרשויות ביפן: 88 מקרים נוספים של קורונה אובחנו על הספינה "דיאמונד פרינסס"

דגל קוריאה הדרומית על הספינה "דיאמונד פרינסס", בסוף השבועצילום: Jae C. Hong/אי־פי

שר הבריאות של יפן אמר היום (שלישי) כי אובחנו 88 מקרים נוספים של נגיף הקורונה על הספינה "דיאמונד פרינסס", שבה התגלו עד כה יותר מ-500 חולים במחלה. ספינת התענוגות, שעליה 3,700 נוסעים ואנשי צוות, נמצאת בהסגר בנמל העיר יוקהומה מאז תחילת פברואר, אז התגלה כי נוסע בן 80 שהיה על האונייה חלה בנגיף.

(רויטרס)

סמוטריץ': המדינה תצטרך לפצות את אל על בשל ההפסדים שגרם משבר הקורונה

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר היום (שלישי) כי על המדינה לפצות את אל על בשל הנזקים הכלכליים שגרמה הפסקת הטיסות לסין ולהונג קונג. "המדינה תצטרך להכניס את היד לכיס ולפצות את חברות התעופה", אמר סמוטריץ' בראיון לרשת ב'. "באל על מדברים על הפסדים בסדר גודל של כ-50 מיליון דולר. אם המדינה רוצה לשמור על התעופה שלה, היא צריכה לעזור".

בשבוע שעבר הודיעה אל על על הפסקת הטיסות להונג קונג, לאחר שכבר הפסיקה את טיסותיה לסין בשל התפרצות נגיף הקורונה. בתוך כך, דיווחה החברה לבורסה כי היא צופה שמהלכים אלה יובילו להפסד הכנסות בהיקף של 30 מיליון דולר.

לכתבה המלאה ב-The Marker

מנהל בית חולים בווהאן מת מהנגיף

מנהל בית חולים בווהאן ואחד הרופאים הבכירים בעיר מת מנגיף הקורונה. הטלוויזיה הממלכתית של סין מסרה הלילה (שלישי) כי ליו זימינג, שניהל את בית החולים ווהאן ווצ'אנג', מת לאחר שניסיונות ההחייאה שלו כשלו.

רופא בכיר נוסף, שו דפו, מת מהנגיף ביום חמישי האחרון - כך אישרה לעיתון סיני אחות בבית החולים שניהל בעבר בעיר אזו שבמחוז חוביי, מוקד התפרצות המחלה.

(גרדיאן)

ליו זימינג

המדינה אסרה כניסת זרים ששהו בתאילנד, בהונג קונג ובסינגפור בשבועיים האחרונים

משרד הפנים הורה הערב (שני) לאסור את הכניסה לישראל לזרים ששהו בתאילנד, בהונג קונג, במקאו ובסינגפור בשבועיים האחרונים, לצד מבקרים מסין שכניסתם כבר נאסרה. מטעם שר הפנים אריה דרעי נמסר כי ההחלטה התקבלה בהמלצת משרד הבריאות, וכי כניסת הזרים תיאסר מכל מעברי הגבול של ישראל.

לכתבה המלאה

נתב"ג, היוםצילום: מוטי מילרוד

ארגון הבריאות העולמי: יש להתייחס בזהירות לנתונים המצביעים על ירידה במקרי ההדבקה

יו"ר ארגון הבריאות העולמי אמר היום (שני) כי נתונים חדשים שסיפקו הרשויות בסין מאפשרים הבנה טובה יותר של חתך הגילים שנדבק בנגיף הקורונה, של חומרת המחלה, ושיעור התמותה שלה. טדרוס אדהנום גברהיסוס הוסיף כי למרות שהנתונים מצביעים על ירידה במספר ההדבקות, יש להתייחס לכך בזהירות רבה. ד"ר מייק ריאן, מומחה מטעם הארגון, נמנע מלהגדיר בשלב זה את התפשטות הנגיף "מגפה".

(הארץ)

סין שוקלת לדחות את כינוס הקונגרס בשל המשבר

הממשל בסין שוקל לדחות את כינוס הקונגרס השנתי, לראשונה זה עשורים. הכינוס צפוי להיערך בבייג'ין ב-24 בפברואר ובממשל בוחנים אפשרות לדחות אותו ל-5 במארס, כך דיווחה היום סוכנות הידיעות הסינית הרשמית, שינואה.

(בלומברג)

יפן תגביל את ההשתתפות במרוץ טוקיו לרצים מקצועיים בלבד

יפן תגביל את ההשתתפות במרתון טוקיו לרצים מקצועיים בלבד, כך הודיעו מנהלי המרוץ היום. בכך נשללת השתתפותם של 38 אלף רצים שנרשמו עד כה למרתון שיתקיים בתחילת מארס בעיר.

במרתון ישתתפו רק 176 רצים מקצועיים ועוד 30 אתלטים בכסאות גלגלים. הרשויות יגבילו גם את ההתקהלות סביב מסלול המרתון.

(גרדיאן)

אוסטרליה: 209 המפונים מספינת "דיאמונד פרינסס" ישהו בהסגר שבועיים

209 האזרחים האוסטרלים שפונו מספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס" ישהו בהסגר בן 14 יום, כך נמסר מהרשויות במדינה היום. "אנחנו לא בטוחים שתנאי ההסגר בספינה היו יעילים ב-100%", הסבירה בכירה במשרד הבריאות האוסטרלי. כ-150 מ-209 הנוסעים האוסטרלים בספינה בני יותר מ-60.

(גרדיאן)

כ-120 אזרחים גרמנים יצאו מבידוד: "שמחה להיות בחוץ"

כ-120 אזרחים גרמנים ששבו למדינה מסין יצאו היום (ראשון) מבידוד של 14 יום. "אני שמחה להיות בחוץ עכשיו, למרות שזה לא היה כל כך רע. טיפלו בי יפה", אמרה הסטודנטית אן-סופי מוקספלדט. מוקספלדט הושמה בבידוד לצד גברים, נשים וילדים שהגיעו במטוס של חיל האוויר הגרמני לבסיס צבאי שבמערב גרמניה.

(ד-פ-א)

החל פינוי האזרחים האמריקאים מהספינה "דיאמונד פרינסס"

ארה"ב החלה לפנות היום (ראשון) את מאות אזרחיה מהספינה "דיאמונד פרינסס" סמוך לחופי יפן. לפי הודעת משרד הבריאות של יפן, כ-300 מתוך 400 האזרחים האמריקאים פונו מהספינה. לפי רשויות הבריאות במדינה, מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בספינה עלה ל-355, בהם כ-40 אמריקאים.

(הארץ, גרדיאן ואי-פי)

נוסעים מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו השבים לישראל יידרשו לשהות בבידוד למשך 14 יום

משרד הבריאות הודיע היום (ראשון) כי נוסעים השבים לישראל מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו ייאלצו לשהות בבידוד בביתם למשך שבועיים. עד כה רק נוסעים שהגיעו מסין נדרשו להיכנס לבידוד עם חזרתם, גם אם לא הופיעו אצלם תסמינים של המחלה.

לפי הודעת המשרד, נוסעים המגיעים ממדינות אלה לישראל נדרשים "לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באותם מקומות".

לכתבה המלאה

אוהל בידוד בבית החולים שיבא שהוקם בעקבות התפשטות הקורונה, בתחילת החודשצילום: תומר אפלבאום

טייוואן דיווחה על מקרה מוות ראשון מהנגיף

הרשויות בטייוואן דיווחו על מקרה מוות ראשון מנגיף הקורונה, ועל 20 מקרי הידבקות בשטחה. לפי משרד הבריאות בטייפה, מדובר בגבר בשנות ה-60 לחייו שנסע לאחרונה לביקור מחוץ למדינה. עוד נמסר כי הוא סבל מסכרת ומצהבת סוג B.

איטליה ודרום קוריאה יפנו את אזרחיהן מהספינה ביפן

הספינה "דיאמונד פרינסס" בנמל יוקוהאמה, היוםצילום: Jae C. Hong/אי־פי

איטליה ודרום קוריאה הודיעו היום כי ישלחו מטוסים ליפן על מנת לפנות את אזרחיהן מהספינה "דיאמונד פרינסס", לאחר שהרשויות שם הודיעו כי מספר הנדבקים בנגיף עלה ל-355. הרשויות בסיאול לא מסרו כמה אזרחים קוריאניים ישנם על הספינה, ואילו ברומא דווח על 35 איטלקים בסיפון.

משרד הבריאות: שלושה ישראלים נדבקו בווירוס הקורונה בספינה ביפן; מצבם קל

משרד הבריאות הודיע הבוקר (ראשון) כי שלושה מ-15 הישראלים בספינת "דיאמונד פרינסס" ביפן נדבקו בווירוס הקורונה. רשויות הבריאות ביפן דיווחו הבוקר כי 355 מנוסעי הספינה שהוכנסה להסגר בתחילת החודש נדבקו בווירוס עד כה.

לכתבה המלאה

התקשורת בסין: הנשיא הורה על מאבק בנגיף שבוע לאחר שהתגלה

תמונה של הנשיא שי ג'ינפינג שהפיצה סוכנות הידיעות הממלכתית של סיןצילום: Liu Bin/אי־פי

נשיא סין, שי ג'ינפינג, הורה כבר ב-7 בינואר לרשויות להיערך לבלימת התפשטות וירוס הקורונה, ימים ספורים לאחר שזוהה לראשונה בעיר ווהאן שבמחוז חוביי - כך פרסמו היום כלי תקשורת ממלכתיים במדינה. מהנאום שנשא סין ב-3 בפברואר, ותוכנו נחשף היום לראשונה לציבור, עולה לכאורה כי הרשויות בבייג'ין ידעו על פוטנציאל ההדבקה הגבוה של הנגיף - ועל עצם יכולתו לעבור מאדם לאדם - עוד בטרם הדבר פורסם ברבים.

בנאומו הוסיף שי כי הנחה את הרשויות בווהאן ב-22 בינואר לנקוט "צעדים נוקשים וכוללים" כדי למנוע מתושבי העיר בת 11 מיליון התושבים לצאת מתחומיה. זאת, לדבריו, "נוכח קצב ההתפשטות הגבוה של המגפה והאתגר של מניעתה והשליטה בה". יום למחרת, ב-23 בינואר, הוכרז לראשונה עוצר על התחבורה הציבורית בווהאן.

לקריאת הידיעה המלאה

מספר הנדבקים בנגיף על הספינת "דיאמונד פרינסס" עלה ל-355

רשויות הבריאות ביפן דיווחו כי על ספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס" שהוכנסה להסגר בתחילת החודש מול חופיה אותרו 70 בני אדם נוספים שנדבקו בנגיף. עד כה נדבקו 355 נוסעים על הספינה.

קנדה הודיעה לילה כי תשלח טיסה ליפן שעליה יוכלו לעלות אזרחיה השוהים על הספינה, שלא אובחנו כחולים ולא הפגינו את תסמיני מחלת הריאות שלה גורם הנגיף. אתמול הודיעה ארה"ב על כוונה דומה, ומשרד הבריאות בירושלים פרסם בשבוע שעבר כי שלח נציג ליפן על מנת לקדם את הוצאת הנוסעים הישראלים מהספינה.

כוחות ביטחון יפניים עוברים ליד ספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס", היוםצילום: AFP

67 בני אדם נוספים נדבקו בקורונה בספינה שתחת הסגר ביפן

67 בני אדם נוספים ששהו על ספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס" ביפן נדבקו בווירוס הקורונה - כך מסר משרד הבריאות במדינה. הנתון מעלה ל-285 את מספר מקרי ההדבקה בווירוס על הספינה. עד כה 12 מבוגרים הורדו מהספינה לאחר שבדיקה גילתה כי אינם נושאים את הנגיף, מסר משרד הבריאות.

תייר סיני בן 80 מת בצרפת מווירוס הקורונה

תייר סיני בן 80 שאושפז בצרפת מת מווירוס הקורונה - כך מסרה שרת הבריאות במדינה אנייס בוזין. זהו מקרה המוות הראשון ביבשת אירופה מהווירוס הקטלני. צרפת דיווחה על 11 מקרי הידבקות בקורונה, מתוך 63,851 נדבקים ברחבי העולם. עד כה מתו מהווירוס מעל 1,500 בני אדם.

פריז, החודשצילום: GONZALO FUENTES/רויטרס

ארה"ב הודיעה כי תפנה את אזרחיה מהספינה שעליה חולי קורונה ביפן

ארה"ב הודיעה כי תשלח כלי טיס ליפן על מנת להחזיר לארצם את האזרחים האמריקאים השוהים על ספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס", שבה התרחש מספר ההדבקות הגדול ביותר בווירוס הקורונה מחוץ לסין. במכתב לנוסעי הספינה ציינה שגרירות ארה"ב בטוקיו כי כלי הטיס ינחתו ביפן מחר בערב, וכי היא ממליצה לאזרחיה לרדת מהספינה ולחזור לביתם לפיקוח נוסף. הנוסעים יידרשו לשהות בהסגר נוסף של 14 יום עם הגיעם לארה"ב.

"אנחנו מבינים שהדבר מתסכל ומצריך הסתגלות, אך אמצעים אלה תואמים את המדיניות הקפדנית שאימצנו כדי למנוע את ההתפשטות הפוטנציאלית של השנה", נכתב בהודעת שגרירות ארה"ב בטוקיו. "אם תבחרו לא לחזור בטיסת השכר, לא תוכלו לחזור לארצות הברית למשך תקופה מסוימת. המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן יקבלו החלטה סופית בעניין זה". ההסגר של ספינת התענוגות אמור להסתיים ב-19 בפברואר.

דיווח: ארה"ב תפנה אזרחים אמריקאים מספינת התענוגות ביפן

ה"דיאמונד פרינסס" בנמל יוקוהמה, השבועצילום: AFP

משרד החוץ האמריקאי יפנה אזרחים אמריקאים ובני משפחותיהם מספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס" ביפן, שעליה 218 חולי קורונה - כך דיווח הלילה (שבת) הוול סטריט ג'ורנל. העיתון ציטט בכיר במרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), שאמר כי כ-380 איש יפונו מהספינה בשתי טיסות מיפן לארה"ב. לפי הדיווח, המפונים יגיעו לארה"ב ביום ראשון. עם זאת, ב-CDC ובמשרד החוץ ביפן טרם הגיבו לפרסום. הספינה נמצאת תחת עוצר מאז 3 בפברואר, כשעליה כ-3,700 נוסעים ואנשי צוות.

143 איש מתו מהנגיף אתמול בסין

עובד במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים בווהאן שבחוביי, שלשוםצילום: CHINA DAILY/רויטרס

143 איש מתו ביום שישי מנגיף הקורונה בסין, כך מסרו היום (שבת) הרשויות במדינה. לפי סין, 2,641 מקרים חדשים של הנגיף התגלו ברחבי המדינה - 2,420 מהם במחוז חוביי, מוקד התפרצות המחלה. בסך הכל עלה מספר הנדבקים בקורונה בסין ל-66,492.

התגלה חולה ראשון בווירוס הקורונה במצרים

הרשויות במצרים הודיעו כי התגלה במדינה חולה ראשון בווירוס הקורונה. לפי משרד הבריאות המצרי, החולה אינו אזרח המדינה והוא הועבר לבידוד בבית החולים שבו אושפז. משרד הבריאות בקהיר מסר כי הוא עדכן את ארגון הבריאות העולמי בפרטים ונקט בכל הצעדים הדרושים כדי למנוע מקרי הדבקה נוספים. לא נמסרו פרטים נוספים על אודות החולה החדש, לרבות אזרחותו.

תושבים בווהאן מסייעים לחיות מחמד שבעליהן נתקעו מחוץ לעיר

צוות אתר החדשות הבריטי גרדיאן תיעד את תושב העיר ווהאן, יה ג'יאלין, המתנדב לסייע למי שנאלצו לעזוב את העיר בשל העוצר שהוטל עליה - ולהאכיל את חיות המחמד שהשאירו מאחוריהם. מאז 23 בינואר הושמה ווהאן - בירת מחוז חוביי - תחת עוצר ולפי הערכות, כ-30 אלף חיות מחמד נותרו מאחור.

יה מספר כי במקרים מסוימים הוא מקבל בדואר את המפתחות לדירות שאליהן הוא נקרא להגיע - ובאחרים הוא פשוט פורץ את המנעול. לפי גרדיאן, תושבים נוספים נחלצו לסייע לחבריהם וליקיריהם ההולכים על ארבע.

טייוואן מאשימה את סין בעיכוב בפינוי אזרחיה מחוביי

ממשלת טייוואן האשימה את סין בגרירת רגליים בפינויים של כאלף מאזרחיה הנמצאים במחוז חוביי, שם התגלה לראשונה נגיף הקורונה החדש. בכירים בטייפה טענו כי בייג'ין - הרואה במדינת האי חלק מסין הגדולה - מפעילה "מניפולציות פוליטיות" למנוע מהטייוואנים בחוביי לעלות על טיסה בחזרה. מנגד, בכירים סינים האשימו את טייוואן כי היא אחראית לעיכוב משיקוליה שלה.

1,716 עובדי רפואה בסין נדבקו בנגיף; שישה מתו

שוטרים מעבירים חומרי חיטוי במחוז חוביי בסין, השבועצילום: AFP

1,716 עובדי צוותים רפואיים בסין נדבקו בנגיף הקורונה ושישה מהם מתו - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס, על סמך נתונים המעודכנים ליום שלישי השבוע. סגן ראש המועצה הלאומית לבריאות בסין, זנג יישין, אמר במסיבת עיתונאים כי נרשמה עלייה במספר מקרי ההידבקות בין חולים לרופאים. הרשויות בסין דיווחו לאחרונה על מחסור בציוד הגנה רפואי, כגון מסכות מנתחים.

בכיר אמריקאי: מאוכזבים שסין לא מאפשרת לנו לסייע

יו"ר המועצה הכלכלית בבית הלבן, לארי קדלאו, אמר בשיחה עם כתבים כי הנשיא שי ג'ינפינג הבטיח לעמיתו האמריקאי, דונלד טראמפ, שיאפשר לארה"ב לסייע לסין במאמצים לבלימת הנגיף. אולם, לדבריו, "עד כה הם לא מאפשרים לנו". קדלאו הביע אכזבה מכך וכן ממה שכינה היעדר שקיפות בנתונים שמעבירה בייג'ין על התפשטות הנגיף.

יועץ לארגון הבריאות העולמי: מיליארדים עלולים להידבק בנגיף

מדען המייעץ לארגון הבריאות העולמי הזהיר אתמול מהאפשרות ששני-שליש מאוכלוסיית העולם ידבקו בנגיף הקורונה. לפי פרסום באתר החדשות "בלומברג", אירה לונגיני, שעקב אחרי מחקרים הנוגעים ליכולת ההתפשטות של הנגיף בסין, מעריך שבסופו של דבר מיליארדי בני אדם עלולים להידבק בנגיף.

הניתוח של לונגיני מבוסס על מודל נתונים לפיו כל אדם שנושא את הנגיף, מעביר אותו לשניים-שלושה בני אדם אחרים. חוסר היכולת לאתר את הנגיף בצורה מהירה באמצעות בדיקה, והתסמינים המתונים יחסית שלו, הופכים את היכולת לעקוב אחר קצב התפשטותו לקשה.

ארגון הבריאות העולמי: אין עלייה חדה במקרי ההדבקה

ארגון הבריאות העולמי דיווח אתמול כי הזינוק החד במספר הנדבקים והמתים בסין מנגיף הקורונה, אינו מעיד על שינוי מגמה בקצב התפשטותו, אלא נובע בשל הוספה של כ-13,000 מקרי הידבקות קודמים לנתונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ