תוך הקפדה על מסכות ושמירת מרחק, בדרום קוריאה עורכים בחירות לפרלמנט

מיליוני מצביעים צפויים להתייצב בקלפיות ולקבוע את הרכב הפרלמנט בן 300 המושבים, בבחירות המתקיימות במועדן חרף התפרצות הנגיף. המפלגה הדמוקרטית של הנשיא מון מובילה בסקרים האחרונים על המפלגה השמרנית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מצביעים בקלפי בסיאול, הבוקר
מצביעים בקלפי בסיאול, הבוקרצילום: Ahn Young-joon/אי־פי

בדרום קוריאה נפתחו הבוקר (רביעי) הקלפיות בבחירות לפרלמנט במדינה, בסיבוב הבחירות הלאומי הגדול ביותר בעולם מאז פרוץ התפשטות וירוס הקורונה. מיליוני מצביעים במסכות צפויים להתייצב בקלפיות תוך שמירה על מרחק זה מזה על פי הסימונים הלבנים שעל המדרכות כדי להצביע על הרכב הפרלמנט בן 300 המושבים.

המפלגה הדמוקרטית של הנשיא מון ג'אי־אין היא המובילה בסקרים האחרונים וצפויה לזכות ברוב מושבי הפרלמנט, בהתמודדות צמודה עם המפלגה השמרנית. עוד 30 מפלגות קטנות יותר מתמודדות בבחירות. סבב ההצבעה בדרום קוריאה הוא אחד מסבבי ההצבעה הראשונים הנערכים בעולם מאז פרוץ המגפה. ארצות אחרות הודיעו שידחו את מועדי הבחירות המקוריים, בהן צרפת ובריטניה.

מצביעים מחוץ לקלפי בסיאול, הבוקרצילום: Lee Jin-man/אי־פי

במסגרת ההתמודדות עם התפרצות הקורונה קבעו הרשויות במדינה הנחיות זהירות, במסגרתן נמדד חומם של המצביעים לפני הכניסה לקלפי. אלו שנמצאו חריגים נשלחים להצביע בקלפיות מבודדות. בנוסף, המצביעים התבקשו לעמוד במרחק אחד מהשני, ונדרשו לחטא את ידיהם ולעטות כפפות לפני הכניסה לתאי ההצבעה.

מצביעים מחוץ לקלפי בסיאול, הבוקרצילום: KIM HONG-JI/רויטרס

"אנחנו עוברים תקופה קשה, אבל הווירוס והבחירות הם שני דברים נפרדים", אמר תושב סיאול, לי קום, בהתייחסו לעיתוי בו נערכת ההצבעה. מצביעה אחרת, צ'ונג יון-יונג, סיפרה שהגיעה לקלפי כבר ב-6:00 כדי להימנע מתורים ארוכים לצד זרים. "אני מודאגת מהווירוס", הודתה. "מדדו לי חום ונתנו לי כפפות, אבל זה לא היה מטריד כל כך כפי שחשבתי שיהיה".

14 אלף הקלפיות במדינה נפתחו ב-6:00 בבוקר לאחר שחוטאו וייסגרו 12 שעות מאוחר יותר. 13 אלף מצביעים השוהים בבידוד יצביעו לאחר מועד סגירת הקלפיות בליווי של נציגי הממשל.

כוחה של מפלגתו הליברלית של הנשיא מון התעצם בשבועות האחרונים, לאחר שתוכנית הפעולה של הממשלה נגד התפרצות נגיף הקורונה הצליחה להשיג שליטה יחסית בווירוס והוכיחה את עצמה כיעילה יותר מתוכניות דומות באירופה וארה"ב. לאחר שבועות בהם אף אחת משתי המפלגות הגדולות לא השיגה רוב בסקרים, מפלגתו של הנשיא מון צברה פופולריות עד שהשיגה יתרון קל. בשבוע שעבר דיווחה המדינה על פחות מ-50 מקרי הידבקות חדשים, ועד כה דווח על 10,591 חולים ו-225 מתים מהווירוס במדינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ