סין הטילה סגר על עיר בת 700 אלף תושבים בשל חשש מהתפרצות קורונה

דרכי הגישה לעיר שולאן שבמחוז ג'ילין נחסמו, בצעד שמזכיר בחומרתו את הסגר שהוטל על ווהאן. ב"יומון העם" כינו את העיר, שבה אובחנו יותר מ-30 חולים בשבועיים "מוקד הסיכון הנוכחי במדינה"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בדיקת קורונה בעיר שולאן בסין, בסוף השבוע
בדיקת קורונה בעיר שולאן בסין, בסוף השבועצילום: Zhang Nan / XINHUA via AFP
לוגו גרדיאן
גרדיאן

הרשויות בסין הטילו אתמול (שני) סגר על העיר שולאן שבצפון-מזרח המדינה, בעקבות חשש להתפרצות חוזרת של נגיף הקורונה. דרכי הגישה לעיר שבמחוז ג'ילין, המונה כ-700 אלף תושבים, נחסמו בצעד שמזכיר בחומרתו את הסגר שהוטל על העיר ווהאן שבמחוז חוביי - מוקד ההתפרצות העולמי של הנגיף.

במסגרת החמרת הצעדים נסגרו דרכי הגישה לחלקים בעיר והותר רק לאדם אחד בכל משק בית לעזוב את ביתו לשעתיים מדי יומיים, למטרות הצטיידות הכרחית במזון ותרופות.

הרשויות בעיר הודיעו על החזרת ההגבלות עוד בשבוע שעבר, לאחר שהתגלה מקבץ הידבקויות חדש הקשור לאשה שלא שבה לאחרונה מחו"ל, וכי אין לה רקע ידוע של חשיפה לנגיף. במסגרת ההגבלות הראשוניות הורו הרשויות בעיר לסגור את בתי הספר ואת שירותי התחבורה הציבורית. לפחות 34 מתושבי העיר אובחנו כחולים בקורונה בשבועיים האחרונים.

בדיקה לאבחון קורונה בשולאן, ביום ראשוןצילום: Zhang Nan/אי־פי

בעקבות החמרת הצעדים אתמול כונתה העיר "מוקד הסיכון הנוכחי של סין", בביטאון המפלגה הקומוניסטית "יומון העם". על פי הדיווח בביטאון, מאות מתושבי העיר הושמו בבידוד וייתכן שלא ישובו לשגרה במשך שבועות.

למרות ההתפרצות המקומית, הרשויות בבייג'ין נערכות להקלת ההגבלות לקראת כינוס המליאה השנתית של הקונגרס הלאומי העממי, שצפוי להתקיים ביום חמישי לאחר שנדחה ממועדו המקורי במארס. בתקשורת המקומית דווח שבתום הכינוס יוחלט ככל הנראה על פתיחה הדרגתית של גבולות המדינה. מומחים העריכו שההקלות יוחלו תחילה על סטודנטים סינים המבקשים לשוב לארצם וכן על אנשי עסקים.

אתמול דיווחו רשויות הבריאות במדינה על שישה מקרי הידבקות חדשים, שלושה מהם מקרי הידבקות מקומיים – שניים במחוז ג'ילין ואחד במחוז חוביי. עוד דיווחו הרשויות על 17 מקרים אסימפטומטיים (ללא תסמינים) של הנגיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ