עידו אפרתי
גרדיאן
רויטרס
אי-פי
הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חולי קורונה בהסגר בבית חולים זמני בווהאן, אתמול
חולי קורונה בהסגר בבית חולים זמני בווהאן, אתמולצילום: Xiao Yijiu/אי־פי

סין דיווחה הלילה (רביעי) על 132 מקרי מוות חדשים כתוצאה מווירוס הקורונה. בסך הכל, עלה מניין המתים מהנגיף ל-2,007, רובם המכריע בסין היבשתית וחמישה מחוץ למדינה. מספר החולים עומד עתה על יותר מ-75 אלף בני אדם, ומספר מקרי ההחלמה שדווחו חצה את ה-14 אלף. 

שומרים מחוץ לארמון הגיונגבוק בסיאול, אתמול
שומרים מחוץ לארמון הגיונגבוק בסיאול, אתמולצילום: Ahn Young-joon/אי־פי

נגיף הקורונה החדש, ששמו הרשמי הוא SARS-CoV-2, התפרץ לראשונה בדצמבר בעיר ווהאן, ברית מחוז חוביי שבסין. מחוץ לסין היבשתית דווח עד כה על חמישה מקרי מוות נוספים - בהונג קונג, בטייוואן, בפיליפינים, ביפן ובצרפת. מקרי הידבקות התגלו ב-24 מדינות.

הפניה לגרפים קורונה

כלי התקשורת הממלכתיים בסין הפיצו אתמול נאום של הנשיא שי ג'יפינג מתחילת החודש שממנו עולה לכאורה כי הרשויות בבייג'ין ידעו על פוטנציאל ההדבקה הגבוה של הנגיף לפחות שבועיים לפני שהוחלט להגביל את תנועת התושבים בווהאן.

בשבוע שעבר שינו הרשויות במחוז חוביי בסין - שם התגלה לראשונה הנגיף לפני כחודשיים - את אופן אבחון המחלה. לראשונה הותר לרופאים לכלול חולים על סמך תסמינים בלבד - חום גבוה, שיעול כבד וקשיים בנשימה - ולא בעקבות תוצאות מעבדה. בשל כך נוספו בלילה שבין יום רביעי לחמישי יותר כ-15 אלף מקרי הידבקות נוספים. יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה בבית הלבן, לארי קדלאו, מתח אתמול ביקורת על סין בשל היעדר שקיפות, ברקע ההודעה על שינוי שיטת האבחון.

לצפייה במפת התפשטות וירוס הקורונה המתעדכנת