הצונאמי באינדונזיה: מניין ההרוגים עלה ל-1,234

הסוכנות הלאומית לניהול אסונות אישרה כי מספר ההרוגים ברעש ובצונאמי באי סולווסי עלה משמעותית בהשוואה לנתון הקודם - 844. צוותי החילוץ מתקשים להגיע לתושבים שנלכדו בהריסות

הריסות שכונת מגורים באי פאלו, היום
הריסות שכונת מגורים באי פאלו, היוםצילום: Dita Alangkara/אי־פי
רויטרס
גרדיאן
רויטרס
גרדיאן

מניין ההרוגים בצונאמי וברעידת האדמה באי סולווסי שבאינדונזיה עלה מ-844 ל-1,234. כך הודיעה היום (שלישי) הסוכנות הלאומית לניהול אסונות.

מוקדם יותר היום איתרו צוותי הצלה באי 34 גופות של תלמידים בכנסייה שנהרסה במפולת בוץ שאירעה כתוצאה מרעידת האדמה, כך דיווחה דוברת הצלב האדום באינדונזיה, אאוליה אריאני. היא הוסיפה כי ההרוגים הם חלק מ-86 ילדים שהשתתפו בפעילות של הכנסייה ושהוכרזו מוקדם יותר כנעדרים. לדבריה, כוחות החילוץ נאלצו לסחוב את הגופות ברגל במשך שעה וחצי כדי להביאן לאמבולנסים.

רעידת האדמה בעוצמה 7.5 אירעה ביום שישי ובעקבותיה הכו באזור החוף של העיר פאלו גלים בגובה של שישה מטרים וסחפו כל מה שנקרה בדרכם, בהם מאות בני אדם שהשתתפו בפסטיבל מוזיקה.

אתמול החלו להיקבר ההרוגים בקבר אחים המתפרש על שטח של קילומטר רבוע בסמוך לבית עלמין ציבורי בעיר. כל ההרוגים צולמו כדי לסייע למשפחותיהם לאתר את מקום קבורתם. בסרטונים מאינדונזיה שפורסמו נראים קרובי משפחה של הרוגים עוברים בין שקי הגופות, פותחים אותם ומנסים לזהות את קרוביהם.

צילום: AFP

הרעש אירע שעה שמאות בני אדם נאספו לחגוג פסטיבל בחופה של העיר פאלו שלשום. גלים בגובה של עד שישה מטרים היכו בחוף, סחפו חוגגים רבים והרסו כל מה שנקרה בדרכם.

השכונה פטובו שבעיר פאלו לפני הצונאמי
השכונה לאחר הצונאמי

צוותי חילוץ באינדונזיה מתקשים להגיע אל בני אדם שנלכדו בהריסות בעקבות פגיעת הצונאמי, בשל מחסור חמור בציוד מתאים ובכוח אדם. לפי הרשויות, מניין ההרוגים עשוי עוד לעלות עם הגעתם של צוותי החילוץ לאזורים שנותקו בעקבות האסון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ