פרשנות

תודה לך, מארין לה פן, שיצאת מהארון והפחדת את השמאלנים הצעירים

בעיני צעירים, שאינם זוכרים מה עוללה הלאומנות לאירופה, נראית יותר כגיבורת מעמד הפועלים מאשר כפאשיסטית. אך התפרצות השנאה שלך בעימות עם מקרון הבהירה להם שחייבים לעצור אותך

אנט לוי-וילאר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנט לוי-וילאר

תודה לך, מארין לה פן. תודה רבה. תודה לך על ש"יצאת מהארון" ביום רביעי שעבר בשידור חי בעימות הטלוויזיוני מול יריבך עמנואל מקרון. הודות להתפרצויות השנאה חסרות השליטה, המכוערות, ההיסטריות והמטורפות שלך כלפי מקרון הצעיר והנקי, הפחדת אנשים.

הכעס המטורף שלך הפחיד סוף סוף את השמאלנים, שלא יכלו להצביע בעד "הבנקאי" (ועוד גרוע מכך, שותף לשעבר בבנק רוטשילד...), אך הבינו שלא יוכלו להישאר בבית ביום ראשון — שהם חייבים לצאת ולעצור את לה פן. היה קשה להניע אותם: בעיני שמאלנים צעירים, מארין לה פן נראתה פחות גרועה מאביה. היא נשמעה יותר כמו "מורדת", יותר כמו סוג של "גיבורת מעמד העובדים" מאשר גזענית ופאשיסטית. זהו דור חדש, שאינו זוכר מה עוללו הפאשיזם, שנאת הזרים, הגזענות והלאומנות לאירופה. אך קמצוץ של דיקטטורה הזכיר לידידיי הפרוגרסיבים מה משמעותה של דמוקרטיה. רק אתמול בלילה, למשל, היתה למפלגת החזית הלאומית רשימה שחורה של עיתונאים שלא הורשו להיכנס למטה של לה פן. הם שונאים את התקשורת, כמו אלילם, דונלד טראמפ.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ