סקר: רוב חברי תנועתו של נציג השמאל הקיצוני לא יצביעו למקרון

לפי הסקר, שליש מאנשי התנועה יצביעו בעד נציג המרכז מקרון ואילו שני שלישים יימנעו מהצבעה או יטילו פתק לבן. כדי לנצח בבחירות יצטרך מקרון לזכות בקולותיהם של כ-20% מהמצביעים של מלנשון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט תמיכה בעמנואל מקרון בליל, אתמול
שלט תמיכה בעמנואל מקרון בליל, אתמולצילום: Michel Spingler/אי־פי

רוב תומכיו של איש השמאל הקיצוני ז'אן לוק מלאנשון יימנעו מהצבעה בסיבוב הבחירות השני ביום ראשון או יטילו פתק לבן בקלפי, כך על פי סקר שנערך בקרב חברי תנועת "צרפת הבלתי כנועה" (La France Insoumise). על פי הסקר, שליש מאנשי התנועה יצביעו בעד נציג המרכז עמנואל מקרון ואילו שני שלישים יימנעו מהצבעה או יטילו פתק לבן. כדי לנצח בבחירות יצטרך מקרון לזכות בקולותיהם של כ–20% מהמצביעים שנתנו קולם למלנשון ולתנועתו.

יותר מ–240 אלף מ–450 אלף חברי התנועה של מלאנשון השתתפו בסקר. 36.1% מהממשתפים אמרו שיטילו פתק לבן, 34.8% אמרו שיתנו קולם למקרון ו–29.1% כי יימנעו. הצבעה למועמדת הימין הקיצוני מארין לה פן לא הוצגה כאפשרות בסקר.

מלאנשון קיבל כ–7 מיליון קולות בסיבוב הראשון של ההצבעה – שהביאו אותו למקום הרביעי במרוץ. לאחר ההצבעה אמר כי הוא לא יצביע ללה פן, וכי הוא אינו מצפה שבוחריו יצביעו למענה. עם זאת הוא סירב להביע תמיכה במקרון, בניגוד לרוב בכירי הפוליטיקאים בצרפת. בתגובה לביקורת החריפה שעורר מהלך זה בצרפת אמר דוברו של מלאנשון כי הפוליטיקאי הוותיק לא יקבל "שיעורים במוסר" בנוגע לשאלה כיצד להילחם במפלגת הימין הקיצוני ׁ(FN).

ביום שישי האחרון פרסם מלנאשון סרטון ביוטיוב, בו הוא אומר כי הוא הולך להצביע, אך הוא אינו עומד לחשוף למי. "לא צריך להיות מלומד גדול כדי לנחש מה אני עומד לעשות", אמר והוסיף: "האם יש אדם אחד שמפקפק בכך שאני לא הולך להצביע לחזית הלאומית? כולם יודעים זאת".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ