לה פן: בעולם של טראמפ ופוטין יש לי יתרון על מקרון

לדברי לה פן, האידאולוגיה שלה מתאימה יותר למנהיגי רוסיה וארה"ב מאשר למרקל. עוד אמרה כי כישלונות טראמפ ביישום הבטחות הבחירות שלו נובעים מהממסד שנלחם נגד רצון העם

רויטרס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
לה פן בעצרת בחירות סמוך לפריז, שלשום
לה פן בעצרת בחירות סמוך לפריז, שלשוםצילום: CHARLES PLATIAU/רויטרס
רויטרס

מועמדת הימין הקיצוני בבחירות לנשיאות צרפת, מארין לה פן, אמרה אתמול (שלישי) שבעולם שבו מכהנים הנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין יש לה יתרון על מועמד המרכז עמנואל מקרון. לה פן, שמוחה נגד גלובליזציה חסרת גבולות, מקווה לתעל את הרגשות הלאומניים והאנטי ממסדיים שהביאו את טראמפ לבית הלבן ודחקו את הציבור בבריטניה להצביע בעד יציאה מהאיחוד האירופי, ולהיות האשה הראשונה שתנהיג את צרפת. 

"אני סבורה שאני ניצבת במקום הטוב ביותר לדבר אל העולם המגיח הזה, לדבר אל רוסיה של פוטין, אל ארה"ב של טראמפ, לדבר אל בריטניה של מיי, לדבר אל הודו של מודי", אמרה בריאיון. לדבריה, הסיבה לכך היא ש"כל המדינות האלה מפנות את גבן פחות או יותר לאידאולוגיה של הסחר החופשי, של תחרותיות ופגיעה ברשת ההגנה החברתית. לכן אני מרגישה הרבה יותר מתואמת עם הפילוסופיה המדינית שלהן מאשר עם זאת של מרקל", אמרה לרויטרס ממטה הבחירות שלה.

לה פן מגיעה לסיבוב השני והמכריע בבחירות, שיערך ביום ראשון, כאנדרדוג, לפחות על פי הסקרים המציגים פער של כ–20% לטובת מקרון. אמנם תמיכתה בלאומנות כלכלית, והרטוריקה שלה נגד האיחוד האירופי מגייסות לצידה את בעלי ההכנסות הנמוכות והפועלים, אך היא מתקשה להשיג תמיכה בערים הגדולות בצרפת. מקרון קורא לה דמגוגית ויורשת שגדלה בארמון, חסרת כל ניסיון פרט לפוליטיקה של ימין קיצוני. 

לה פן נשאלה על תפקוד טראמפ בבית הלבן, לרבות כישלונו בביטול אובמה־קר ואמרה כי "הדבר מוכיח את קיומו של ממסד המנסה להילחם נגד הרצון הדמוקרטי של העם. אפשר לראות שחלקים במערכת מתאחדים כדי למנוע מדונלד טראמפ לאכוף את הצעדים שהעם בחר". היא נשאלה גם על הסרטון שבו טראמפ התרברב בתקיפות מיניות, והגנה עליו. לדבריה, אף שההתבטאות ראויה לגינוי, היא נאמרה בשיחה פרטית. "אני לא חושבת שהוא מיישם מדיניות שמטרתה להסיג את זכויות הנשים", הוסיפה. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ